Zelená káva a její účinky: Lze po ní zhubnout?

Naposledy aktualizováno 16.9.2023

Zelená káva je jednou z oblíbených složek, která se přidává do spalovačů tuků a do dalších doplňků stravy na podporu hubnutí. Málokdo ale přesně ví, co pro něj může přesně udělat, proto rozhodně není na škodu o ní zjistit něco trochu víc. Pokud jste připravení, tak určitě pokračujte ve čtení.

Spalování tuků není pro mnoho lidí ani trochu jednoduché. Kromě toho, že ztrátu hmotnosti může komplikovat vyšší věk nebo zdravotní stav (například metabolický syndrom), své dovedou udělat i opakované drastické diety, po kterých se může objevit nevítaný jojo efekt.

TOP spalovače tuků (srovnání)
Hledáte nejúčinnější spalovače tuků?

Poté se podívejte na naše srovnání těch nejlepších spalovačů tuků v ČR:

Spalovače tuků srovnání
Srovnání spalovačů tuků
  • Jak funguje spalování tuků
  • Tipy, jak zrychlit metabolismus
  • TOP 10 nejúčinnějších spalovačů tuků
  • Recenze jednotlivých spalovačů

Zrychlení metabolismu se nejčastěji skloňuje s pohybovou aktivitou a se změnou životosprávy, která by měla zahrnovat i zdravější jídelníček. Své snahy ale můžete podpořit i jedním dalším způsobem, kterým je užívání spalovačů tuků, které vám mohou pomoci zkrátit čas, který uběhne, než se dostanete ke svému vysněnému výsledku.

Tip: Znáte osvědčené cviky na hubnutí?

Jaké spalovače tuku se ale vyplatí vyzkoušet? A proč se ve složení mnohých nachází právě zelená káva?

Co je zelená káva?

Zelená káva je ve své podstatě klasická káva, hlavní rozdíl mezi těmito druhy je pak v tom, že zelená káva ještě neprošla pražením. Jelikož víme, že standardně káva obsahuje kofein, který podporuje energii a metabolismus, káva na hubnutí patří k nejoblíbenějším prostředkům dneška.

Zelená káva na hubnutí

Jak už bylo řečeno, zelená káva se často používá do doplňků stravy na podporu hubnutí. V této souvislosti se o ní hovoří zhruba od roku 2012, kdy byla doporučena Dr. Oz, který se jako host zúčastnil jedné americké TV show.

Tento potenciálně pozitivní účinek na hubnutí byl pozitivně otestován na myších. U lidí však byly výsledky těchto testů méně jednoznačné. Na druhou stranu, v mnoha případech se zelená káva ve spalovačích tuků kombinuje s dalšími látkami, které se mohou ve svých účincích navzájem doplňovat, proto se doporučuje zelenou kávu párovat s minimálně jednou další látkou na podporu metabolismu.

Tip: Už jste vyzkoušeli spalovač tuku KetoDiet HEAT?

Potenciálně negativní účinky

Nezapomínejte na to, že zelená káva je pořád káva. To znamená, že při její konzumaci může dojít ke zvýšenému příjmu kofeinu. Citlivější jedinci na to mohou reagovat větší podrážděností, nespavostí nebo rychlejším tlukotem srdce.

Existují alternativy?

Ano, k zelené kávě existuje řada dalších alternativ, včetně vícesložkových spalovačů tuků, mezi které patří například HarmoLine.

Mezi nejoblíbenější složky v tomto ohledu patří například:

  • Kofein
  • Synefrin
  • L-karnitin
  • Extrakt z černého pepře
  • Kapsaicin (z pálivých papriček)

A mnoho dalších.

Některé látky pomáhají omezovat chuť k jídlu, což je při hubnutí žádoucí. Další zase pomáhají dodávat větší množství energie, takže budete mít více sil na cvičení. I kdybyste se zvládli pohybovat o 10-15 minut déle, stále během cvičení spálíte více kalorií.

Také je třeba myslet na to, že spalovače tuku nabízí podporu ztráty hmotnosti, ale samy o sobě nejsou kouzelné. Aby spalovače fungovaly tak, jak mají, doporučuje se je užívat ve dnech, kdy máte v plánu nějakou pohybovou aktivitu. V průběhu dne také mohou podpořit rychlost metabolismu.

Na druhou stranu, nemyslete si, že po užití spalovače tuku dostáváte propustku, díky které můžete jíst beztrestně fast food, zákusky a další laskominy, které jsou sice chutné, ale obsahují hodně kalorií a jejich konzumace vám nenabídne žádnou přidanou hodnotu. (Snad až na občasné zklidnění stresem pocuchaných nervů.)

Spalovače tuku tedy představují doplněk aktivního a zdravějšího životního stylu. Když k nim tímto způsobem budete přistupovat, z jejich používání vytěžíte maximum.

Také jste už zkoušeli užívání spalovače tuku?

Napsat komentář