HarmoLine [recenze]: Pomůže vám skutečně zhubnout?

Naposledy aktualizováno 18.9.2023

Hubnutí není jednoduché a ještě těžší je rozhodnout se,  jak správně a spolehlivě zhubnout. Mnoho lidí tak zkouší méně namáhavé koncepty hubnutí formou zrychleného metabolismu, blokování tuků či blokování kalorií přijatých z potravy. K tomu mohou napomoci mnohé doplňky stravy, jako jsou třeba ty od značky HarmoLine, kterou zhodnotíme v této recenzi.

Množství doplňků stravy na hubnutí poslední dobou roste, jako houby po dešti. Přitom ne každý doplněk stravy naplní to, co slibuje. Obsah látek vás může zradit a vaší vizi ideální postavy bude uštědřeno potupné zklamání. Rozhodli jsme se tak zkusit jednotlivé doplňky značky HarmoLine za vás, abyste se mohli o účincích přesvědčit sami.

Jak si tedy na tom HarmoLine stojí se složením a zkušenostmi? Pomůže vám zhubnout bez drastických diet? Dozvíte se v odstavcích níže!

O HarmoLine

HarmoLine je česká značka prodávající výrobky na hubnutí již od roku 2013. Mezi nabízené doplňky stravy pro hubnutí HarmoLine patří Fat Blocker, Carb Blocker a Slim & Fit. Všechny tyto výrobky byly laboratorně testovány Ústavem pro vyšetřování potravin spol. s r.o. Výroba probíhá podle evropských norem, prochází několika kontrolami a vybírá z surovin nejvyšší kvality z ověřených zdrojů. Všechny tři doplňky stravy jsou vyrobeny v ČR.

 

 

Carb blocker na blokování kalorií

Carb blocker je prvním z nabízených výživových doplňků na hubnutí. Funguje na principu blokování rychlých kalorií z pečiva a cukrů. Ve složení nalezneme inulin, vitamín C, extrakt z lusku fazolu obecného, extrakt ze semen guarany a chrom. Například vitamín C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a chrom napomáhá udržení normální hladiny glukózy v krvi. V porovnání s podobnými výrobky lze hodnotit složení kladně, a to z pohledu množství i četnosti účinných látek.

 

Harmoline Carb Blocker složení
Harmoline Carb Blocker složení

Fat blocker na blokování tuků

 

Druhým doplňkem na hubnutí je Fat blocker určený pro blokování trávení tuků z potravin. Ten spoléhá na obsah vlákniny chitosan a její vazebné schopnosti. Chitosan by měl mít schopnost vázat na sebe těžké kovy a jiné látky, mezi často zmiňované patří právě i tuky (je třeba dodat, že účinek zatím nebyl prokázán, ze závěru jedné studie z roku 2018 však vyplývá, že dávkování chitosanu mělo vliv na snížení váhy a BMI indexu participantů s nadváhou a obezitou během diety omezující kalorie a fyzikální aktivity v porovnání s placebem). Kromě chitosanu je ve Fat blocker obsažen i vitamín C. Toto složení je za nás dostačující, snaží se plně využít možných účinků chitosanu. Proto pokud chcete chitosan zkusit, Fat blocker od HarmoLine je dle naší redakce vhodnou volbou. V porovnání s konkurencí jsme totiž zjistili nízkou cenu i vysoký obsah chitosanu.

 

 

TOP 3
Název
HarmoLine Fat Blocker 90 kapslí
NATURHOUSE Chitosan 60 kapslí
Chitosan STAR 60 kapslí
Doporučené denní dávkování
3 kapsle
4 kapsle
6 kapslí
Obsah chitosanu v 1 kapsli
250 mg
239 mg
300 mg
Cena
490-735 Kč (množstevní sleva)
637 Kč
575 Kč
Cena za maximální denní doporučenou dávku
16,5 – 24,5 Kč
42,5 Kč
57,5 Kč
Harmoline Fat Blocker složení
Harmoline Fat Blocker složení

Slim & Fit na hubnutí

Posledním nabízeným doplňkem stravy značky HarmoLine je Slim & Fit. Jeho hlavním cílem je zrychlit metabolismus. Ve složení nalezneme 5 účinných látek. Mezi ně patří garnicie kambodžská, L-karnitin, kofein, pomerančovník hořký a černý pepř.

Harmoline Slim & Fit složení
Harmoline Slim & Fit složení

Zkušenosti a recenze HarmoLine

Sami jsme vyzkoušeli, jaký mají HarmoLine výrobky účinky. Zkoušeli jsme všechny tři – Fat blocker, Carb blocker i Slim & Fit. Dobu užívání jsme si stanovili na 2 měsíce, zároveň jsme se drželi doporučeného dávkování. Při užívání jsme se snažili více cvičit a jíst méně kalorií. Ve všech třech případech jsme tak dosáhli kýženého efektu. V případě Fat blockeru jsme zaznamenali úbytek váhy 3 kg (z váhy 72 kg na 69 kg) během 2 měsíců užívání. Podobně jsme dopadli i s Carb blocker. Náš redaktor před užíváním vážil necelých 90 kg, na konci užívání zhubnul 3,5 kg. Poté se rozhodl užívat další 2 měsíce i Slim & Fit, zde se mu podařilo při různé pohybové aktivitě dosáhnout snížení váhy o další 4 kg. Domníváme se, že nejlepší účinek bychom dosáhli kombinací těchto tří doplňku stravy.

V průměru jsme celkově zhubli během 2 měsíců užívání jednotlivých výrobků 3,5 kg.

Zkušenosti na internetu

Ze zkušeností na internetu vyplývá podobná zkušenost. Jednotlivé výrobky jsou hodnoceny kladně a většině lidí pomohly s hubnutím.

Harmoline zkušenost na internetovém srovnávači Heureka.cz
Heureka.cz
Harmoline zkušenost na internetovém srovnávači Zboží.cz
Zboží.cz
Harmoline zkušenost na internetovém srovnávači Zboží.cz
Zboží.cz
Harmoline zkušenost v internetové diskuzi na internetovém webu Modrýkoník.cz
Modrýkoník.cz
Harmoline zkušenost v diskuzím fóru internetového protálu Vitalion.cz
Vitalion.cz

Závěr

Po vyzkoušení všech doplňků stravy na hubnutí HarmoLine jsme dosáhli úbytku váhy. Tento účinek jsme se snažili podpořit pohybovou aktivitou a snahou dosáhnout kalorického deficitu. V průměru jsme celkově zhubli během 2 měsíců užívání jednotlivých výrobků 3,5 kg. Ze zkušeností na internetu vyplývá podobná pozitivní zkušenost. Nevidíme proto důvod, proč HarmoLine nezkusit.

 

 

Jaké máte zkušenosti s doplňky stravy na hubnutí HarmoLine vy? Sdílejte své komentáře v diskuzní sekci níže.

Zdroje:

https://www.healthline.com/nutrition/chitosan-supplements#how-it-works
https://cs.wikipedia.org/wiki/Chitosan
https://www.harmoline.cz/

Napsat komentář