Recepty na chia pudink, díky kterým si ho zamiluje každý

Chia semínka patří mezi vyhledávané superpotraviny. Ne nadarmo je tedy najdeme v mnoha českých spížích. Zatímco někdo přidává chia semínka do kaše, smoothie či jogurtu, další nedají dopustit na velmi jednoduchý chia pudink. V případě, že se ho chystáte dělat poprvé, nabídneme vám pár receptů, jak na něj.

Chia semínka v sobě obsahují velké množství živin. Kromě vlákniny v nich najdeme nenasycené mastné kyseliny omega-3 a vápník. Když se navíc přidají do tekutiny, po nějaké době získá gelovitou konzistenci. Díky tomu někteří lidé chia semínka používají jako náhražku vajec ve veganských a vegetariánských receptech. Právě tato skutečnost chia semínka navíc předurčuje k tomu, aby se z nich dal připravit velmi jednoduchý pudink.

Chia pudink z mandlového mléka

Budete potřebovat: ¼ hrnku chia semínek, 1 hrnek mandlového mléka, 2 lžičky javorového sirupu, 1 lžičku vanilkového extraktu, špetku soli, granolu a ovoce na ozdobu

V misce spolu smíchejte chia semínka, mléko, vanilkový extrakt, javorový sirup a špetku soli. Po důkladném promíchání dejte misku do lednice, kde ji necháte stát alespoň 2 hodiny. Poté přidejte nakrájené ovoce a granolu a můžete podávat.

Chia pudink s banánem

Budete potřebovat: 2 banány, 2 hrnky neslazeného kokosového mléka, 6 lžic chia semínek, kousky kokosu na ozdobu

Začněte tím, že v misce vidličkou důkladně rozmačkáte banány. Poté přidejte kokosové mléko a chia semínka. Vše důkladně zamíchejte a misku dejte do ledničky, kde ji necháte alespoň 30 minut. Poté její obsah znovu zamíchejte a nechte znovu odpočívat.

Náš tip

Chia pudink můžete dělat i z klasického kravského mléka, zkusit ale můžete i jiné druhy rostlinných mlék, které seženete v obchodě. Když si chia pudink připravíte do ledničky večer, ráno si ho můžete dát k snídani s vaším oblíbeným ovocem.

Také máte rádi chia pudink? Pokud ano, jaký je váš oblíbený recept?

Napsat komentář