Zachraň své suché vlasy a dodej jim zpět jejich lesk

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Trápí tě suché vlasy bez lesku? Jsou polámané a s roztřepenými konečky? Stačí když vlasům budeš věnovat trochu více času a péče. A jakou konkrétní péči bys jim měla věnovat, ti prozradíme v dnešním článku.

Nejprve si řekneme, co suché vlasy vlastně způsobuje. Se suchými vlasy se můžeme potýkat po koupání ve chlorované vodě, foukání vlasů horkým vzduchem nebo po žehlení a kulmování. Proto se snaž při fénování a žehlení používat ochranné spreje nebo si vlasy foukej studenějším vzduchem a na žehličce si nenastavuj tolik stupňů. Při fénování dodržuj vzdálenost alespoň 15 cm. Pokud někam vyloženě nespecháš, je lepší, vlasy nechat přirozeně uschnout. Po koupání v bazénu si vlasy vždy hned umyj a použij vyživující kondicionér.

Jak pečovat o suché vlasy

Vlasy si nemyj příliš horkou vodou a na závěr je vždy opláchni vodou studenou. Vlasy poté jen lehce osuš ručníkem a opatrně pročeš. Na suché vlasy jsou vhodné výrobky s obsahem panthenolu. Po každém umytí bys také měla používat kondicionér a jednou týdně výživnou masku.

Domácí masky

Pokud si nechceš kupovat žádné přípravky, poslouží ti i doma vyrobená maska. Stačí na vlasy nanést panenský olivový olej, zabalit vlasy do kuchyňské folie, do ručníku a nechat celou noc působit. Pokud se ti nechce se zábalem spát, ručník nahřej a masku nech alespoň hodinu působit. Vlasy si poté důkladně umyj.

Maska z banánů a medu

Dále můžeš vyzkoušet masku z banánů a medu. Rozmixuj jeden banán se dvěma lžičkami medu a přilij trochu olivového oleje. Nanes ji na hlavu a nech asi 15 minut působit. Poté ji důkladně opláchni. Masku používej 2x týdně. Tato maska je vhodná a účinná nejen pro suché vlasy.

Vitaminy

Doporučujeme také vlasům dodávat vitaminy A, který brání vzniku mazu a blahodárně působí na pokožku, vitaminy B, jež omezují vypadávání vlasů a chrání je před UV zářením a zinek, který pomáhá proti vysušeným vlasům. Vitamin A najdeš ve vejcích, mlěčných produktech, špenátu a rybách. Pro doplnění vitaminu B sáhni po luštěninách, obilovinách a mléce a zinek se ukrývá v játrech, hovězím mase nebo oříškách.

Máš suché vlasy? A co se ti na ně osvědčilo nejlépe?

Napsat komentář