4 nejhloupější předsevzetí při hubnutí

Naposledy aktualizováno 31.1.2018

Pro každého jsou motivy hubnutí jiné. Někdo chce zhubnout, někdo si chce zase zpevnit postavu. V tu chvíli, kdy se lidé rozhodnou, začít se svojí postavou něco dělat, si dávají nesmyslná předsevzetí, které jim s hubnutím rozhodně nepomohou.

Začnu od zířka

Znám pár lidí, kteří se cpou čokoládou a u toho prohlašují, že od zítřka začnou jíst zdravě, budou cvičit a nebudou už nikdy jíst žádnou čokoládu. Je lepší, neplánovat to, ale prostě to udělat. Hlavně je nesmysl si hned na začátek dávat tak vysoké cíle. Pro začátek stačí, když se nebudeš tolik přejídat a čokoladádu si jednou za čas dopřeješ. Nemá cenu na sebe klás velké nároky, protože to stějne nevydržíš. Ale malými krůčky máš větší šanci dosáhnout výsledků.

Budu na dietě

Pokud z běžné stravy přejdeš k nějakým drastickým dietám nebo úplným hladovkám, rozhodně si nepomůžeš. Naopak. Tělu bude chybět přísun důležitých složek výživy. To samé platí, když se rozhodneš, že se v rámci diety staneš třeba veganem. Organismus nemá rád nerovnováhu, takže hladovění nebo velké omezování stravy může vést k přejídaní. A navíc pokud tělo nebude mít dostatečný přísun potravy, bude mít tendenci ukládat, takže stejně nezhubneš.

Budu hubnout stejně jako kamarádka

To, že hubne kamarádka ještě neznamená, že potřebuješ hubnout i ty. Zjisti si nejdřív BMI a hlavně se ohlížej na to, kolik ti je. Je logické, že v padesáti už prostě nemůžeš mít postavu jako dvacítka. A pokud hubnout chceš, tak se rozhodně neřiď tím, co dělá kamarádka. Každému pomáhá něco jiného. Je třeba přihlédnou na svoji váhu, fyzický výkon, časový harmonogram atd.

Budu cvičit – čím víc, tím líp

Pokud nejsi zvyklá se pohybovat a hned další den půjdeš běhat 5 kilometrů, nebo půjdeš na hodinu do posilovny, není to úplně dobrý nápad. Nejdřív si vyzkoušej po malých časových intervalech, jaký pohyb ti bude nejvíce vyhovovat a tomu se pak věnuj pravidelně.

Také sis někdy dala nějaké hubnoucí předsevzetí? A dodržela jsi ho?

Napsat komentář