Péče o pleť

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Jedním z nejvýraznějších znaků dnešní moderní doby je stres. Ten však naší pleti nepomáhá, ba právě naopak. Mezi další faktory zhoršující naši pleť patří například klimatizacesmog ale i velké množství líčidel a kosmetických přípravků!

Jedna z prvních rad, jak pleť zlepšit, je změna životního stylu. Nyní už známé pořekadlo “jste to co jíte” platí totiž i pro naši pleť. Začít můžete u obyčejných procházek v přírodě. Pleť bude potom díky kyslíku růžovější a zářivější a i vy se budete cítil lépe. Relaxace totiž dokáže udělat divy. Pomáhá samozřejmě i sport.

Pokud se přesto rozhodnete používat kosmetické přípravky, platí pravidlo, že nic se nemá přehánět.

Ideální kosmetické minimum:

Odličování

Mít čistou pleť je základ úspěchu! Odlíčení by jste měla provádět dvakrát denně, ráno a večer.

Hydratace (krém obsahující SPF)

Ráno by jste navíc měla používat krém s ochranným faktorem. Stárnutí pleti díky tomu oddálíte o spoustu let. Až budete vybírat ten správný krém, zaměřte se na číslo znázorňující SPF. Minimální hranice činí 15.

Oční krém

Ráno a večer je dále vhodné používat oční krém. Mimickým vráskám se zcela nevyhnete, ale proti drobným vějířkům v citlivých partiích kolem očí díky těmto krémům můžete předejít.

Regenerační krém

Regenerační krém je vhodný zejména pro ženy po čtyřicítce. Dejte si však pozor, aby jste na noc nepoužívala denní krém – často obsahuje ochranný faktor, který v noci pleť zbytečně zatěžuje.

Pleťový peeling

Odumřelé buňky odstraníte pomocí peelingu. Pleťový peeling však nepoužívejte příliš často! Pro ženy s mastnější pletí je vhodný jednou týdně, pro ostatní jednou za čtrnáct dní.

Hydratační/čisticí pleťová maska

Pokud nemáte čas a prostředky na pravidelné návštěvy kosmetických salonů, dopřejte si alespoň jednou týdně pleťovou masku.

Masku si můžete vyrobit i sama. Typy na pleťové masky “ z lednice” naleznete na sledujících stránkách .

Jak a kdy pleť čistit?

Až příště přijdete domů z práce, s odličováním neotálejte. Čím dřív z vaší kůže odstraníte nečistoty a make-up tím lépe. Při odličování nezapomeňte ani na krk a dekolt! Tento postup praktikujte i v případě, že se večer ještě chystáte ven. Make-up si naneste znovu – uvidíte, že vaše pleť bude vypadat lépe!

Čím se odlíčit?

Ranní čištění

Přes noc si pokožka tvoří ochranou vrstvu, proto není vhodné ráno pokožku zatěžovat odličovacím mlékem. Pro ranní čištění bohatě postačí pleťová voda.

Večerní čištění

Nejdříve je vhodné použít pleťové mléko. To nás zbaví nečistot způsobených smogem, nikotinem, prachem a dalšími látkami rozpustnými v tucích.

Druhý krok je tonikum, tedy pleťová voda. Ta zbaví pleť potu, osvěží ji a vypne.

Přípravky na odličování používejte vždy pro váš typ pleti!

Jak pečovat o suchou pleť?

Než si řekneme, jak pečovat o suchou pleť, nejprve je nutné rozpoznat, jaký typ  pleť máte. Že nevíte, jak to zjistit? Udělejte si jednoduchý test. Vezměte papírový ubrousek a rozdělte ho na čtyři části. Ráno, ještě před ranní očistou, přiložte části ubrousků na čelo,  tváře, bradu a nos.

Mastná pleť – některý z ubrousků zůstane přilepený a zprůhlední

Suchá pleť – nezůstane přilepený ani jeden žádný ubrousek nezůstane přilepený a nejsou na něm žádné známky mazu

Smíšená pleť – ubrousky zprůsvitní na bradě, čele a nose (tzv. T-zóně) a ubrousek na tváři však zůstává suchý

Recepty na pleťové masky určené pro suchou pleť naleznete na internetovém portále .

Galvanická žehlička na pleť

Páte se co je to galvanická žehlička? Zde najdete odpověď. Technologie pracuje na základě galvanického proudu a přichází z USA. Proudem vzniká ektromagnetické pole a tím i vibrace, která uvolní nečistoty včetně toxinů. Galvanická žehlička ale nepůsobí jen jako hloubkové čištění pleti díky kterému se zprůchodní póry a tím zredukuje akné, exémy a další onemocnění kůže. Žehlička také aktivuje štěpení buněk a aktivuje lymfu. Proto je vhodná nejen na obličej, ale i na zbytek těla, kde pomáhá odstraňovat například celulitidu. Dále tónuje odstín pleti, čímž zmírní tmavé váčky pod očima. Mezi další pozitivní účinky patří i posilování vlasových cibulek.

Účinky galvanického proudu se zlepšují při použití různých gelů. Další věc, kterou můžete udělat pro zvýraznění účinku je dostatečný pitný režim.

Cena menší galvanické žehličky se pohybuje okolo 2 500 Kč. Za větší a kvalitnější žehličku, která již má několik nástavců na různé části těla zaplatíte okolo 8 000 Kč.

Ačkoli jsou lidé obecně k takovýmto vynálezům značně skeptičtí, uživatelky na diskuzních fórech si žehličku pro její účinky nemohou vynachválit.

Napsat komentář