Vrásky, co je způsobuje a co na ně platí?

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Trápí vrásky a stárnoucí pleť už i vás? Na vině není jen přibývající věk, ale i genetika a vnější faktory. Genetické dispozice ani stárnutí bohužel neovlivníte, u vnějších faktorů se o to můžete pokusit!

Situacím, kdy na naši kůži budou působit vnější faktory, mezi něž patří například stres, smog, sluneční záření, kouření, nesprávná životospráva a držení drastických diet a samozřejmě nevhodná péče o pleť, se bohužel vždy vyhnout nedokážeme. Za pokus to ale stojí! Mezi základní rady jak předejít vráskám je používání dostatečné ochrany před slunečním zářením, vyhýbání se zakouřeným prostorám a samozřejmě sám nekouřit. Možná tomu nebudete věřit, ale na krásnou pleť funguje i správná životospráva, to znamená pestrý jídelníček, pohyb a žádný stres! Pokud se svého dosavadního životního stylu nechcete jen tak vzdát, na řadu přichází krémy. Pří výběru krému je důležité zakoupit krém vhodný pro váš typ pokožky a výběr krému přizpůsobit i vašemu věku. Pro mladší pleť se hodí lehčí hydratační krémy, naopak pro starší pokožku jsou vhodnější ty hutné s obsahem vitamínů.

Mimické svaly

Zatím jsme se ještě nezmínily o vráskách, které vznikají v důsledku mimiky našeho obličeje. Tyto vrásky mají specifické umístění (vrásky na čele, vrásky vzniklé v důsledku svrašťování obočí, vrásky v okolí očí nebo tzv. nosoretní rýha) a charakteristické jsou i svou délkou a hloubkou. Tento druh vrásek bohužel trápí i velmi mladé dívky ve věku okolo 20 let. Odborníci doporučují myslet na výraz v obličeji. Pro začátek ale stačí, když budete při pěkném počasí důsledně nosit sluneční brýle, abyste zbytečně nemhouřila oči. Samozřejmostí je i důkladné odlíčení. Jak se správně odlíčit naleznete zde.

Problémy s vrásky

Vrásky už vás zastihly a vy nevíte co s nimi? Mezi metody odstraňující vrásky patří například botulotoxin, implantáty, chemický peeling, mikrodermabraze, dermabraze, mezoterapie, fotodynamická terapie, laser, Aptos nitě nebo facelift.  Popis jednotlivých metod naleznete .

Pokud se rozhodnete pro korekci vrásek některou z těchto metod, připravte se, že ceny zákroků se mohou vyšplhat k mnoha tisícům.

Napsat komentář