Co nabízejí výživoví poradci? Kromě cenných rad také podporu

O hubnutí už toho zde bylo napsáno mnoho. Jak ale efektivně a relativně bez práce využít všechny poznatky, které o výživě máme? Tento článek je určen pro každého, kdo se rozhodl definitivně skončit s nadbytečnými kilogramy, ale i pro ty, kteří si jen chtějí být jisti, že dělají vše správně.

Zaručeně správnou volbou je výživový poradce, který poskytne nejen cenné rady, ale provede i mnoho vyšetření, takže zjistíte, jak na tom opravdu jste a jak svému tělu při hubnutí neuškodit.  Navíc budete ve velké většině případů přeměřováni i během celého procesu, takže si můžete být skutečně jistí, zda neděláte něco špatně. Nemusíte se ani hlásit do pořadu Jste to, co jíte, kvalifikovaní výživoví poradci jsou nyní dostupní snad v každém, i menším, městě. Ani cena, kterou za své zdraví a dobrý pocit zaplatíte, již není tak vysoká. Možností je mnoho. O jedné z nich, metodě Naturhouse, jsme vás již v jednom z předchozích článků informovali. Dnes se budeme věnovat těm zbylým. Navštívit můžete odborníka přes výživu osobně, přímo ve vašem městě, anebo objednávat jídelníčky šité na míru a komunikovat pouze přes internet.

Jídelníček

Téměř vždy do služeb výživového poradce spadá i sestavení jídelníčku. Ani to však není pravidlem. A právě to výrazně ovlivňuje i cenu. Poradci jsou často ochotni dát pouze obecné rady a tipy, při jejichž dodržování půjdou kila dolů. Takovéto hubnutí vás vyjde jen na několik stovek.

Co je psáno, to je dáno. Heslo, které už jsme zmiňovali v našem novoročním článku, platí o to víc při sestavování jídelníčku. Mnoho lidí má z jídelníčku spíše hrůzu, než že by ho považovalo za svého pomocníka. Opak je ale pravdou! Například  vám bude průvodcem nejen při výběru vhodných potravin, ale také v supermarketu při samotném nákupu – obsahuje totiž mj. týdenní seznam vašeho nákupu.

Jak se hubne v Kolíně, v Praze a jak online?

Možností je skutečně nespočet. Pro vaši základní představu uvádím služby a ceny nutriční specialistky , kterou naleznete v Kolíně, třiceti tisícovém městě ve Středočeském kraji. Konzultovat můžete osobně při hodinové sazbě 400 Kč. Zúčastnit se můžete také kurzu v různých délkách trvání dle požadovaného úbytku váhy. Tyto kurzy v ceně obsahují určitý počet individuálních konzultací, opakované provedení tělesné analýzy i manuál zdravého hubnutí a další výhody. Cena 6týdenního kurzu činí 1 590 Kč. Kurzy jsou pořádány také online. Za dvouměsíční variantu zaplatíte 1 790 Kč.

Při ceně 400 Kč za časový úsek 45 minut až hodinu zajišťuje odborné konzultace i další poradna působící právě v Kolíně. naleznete mnoho příběhů se šťastnými konci. Místní odborníci zde pracují na základě tzv. komplexní nutriční typologie.

I nabídka doktorky v Praze potvrzuje rozmanitost služeb v této oblasti. Kvůli pohodlí a časové vytíženosti klientů nabízí i konzultace online, přes Skype. Její služby se od těch výše zmiňovaných také částečně liší. 400 Kč zde stojí za základní analýza složení těla a její interpretace (30 minut). Za úvodní konzultaci, která však trvá celých 90 minut a do které patří i analýza složení těla, zaplatíte 1 100 Kč. Sestavení individuálního jídelníčku vás vyjde na necelé 2 tisíce korun. Výhodnější cenynajdete u balíčků, kterých je v nabídce hned několik.

Na  Petry Vašíčkové si konzultace můžete dokonce objednat až domů. Cena konzultace v pohodlí domova a v čase, který se hodí vám, činí 540 Kč. Za konzultaci klasickou (včetně měření) potom zaplatíte 490 Kč. Balíček pěti konzultací obsahující několik dalších služeb vás vyjde na 1 750 Kč a sestavení týdenního jídelníčku na  1 190 Kč. Ing. Vašíčková toho však nabízí ještě daleko víc, stačí se jen podívat na její oficiální stránky.

Kromě zkušeností a znalostí ohledně výživy a hubnutí ale výživoví specialisté nabízejí také potřebnou dávku podpory, která bohužel  v rodině ženám často chybí. Přestaňte tedy vyhazovat peníze z okna za doplňky stravy na hubnutí a naučte se správně a zdravě žít.

Napsat komentář