Vyzkoušej bakka board!

Naposledy aktualizováno 31.1.2018

V poslední době se setkáváme stále s větším množstvím nových druhů cvičení. Pokud jsi se ve svém fitness centru setkala s lekcí, která má název bakka board, v tomto článku ti objasním, o co se jedná.

Při cvičení se používá čtvercový stupínek o rozměrech 720 x 720 mm. Možná ti to připomíná step aerobik, ale Bakka board je v tomto případě stepu opravdu velmi podobný, protože stupínek se stejně jako u stepu používá k vystupování a sestupování s přidáváním všelijakého skákání, zakopávání atd. Tento stupínek má však jednu velikou výhodu a to, že pruží. Tím pádem při cvičení výrazně ulevuješ kloubům, které jsou jinak při cvičení velmi zatěžovány. Na stupínku můžeš i skákat, takže poslouží i jako trampolínka. Vše záleží jen na fantazii instruktora.

zdroj: aerobic.cz/obchod/vybaveni-2/euforie/bakka-board/

 

Při cvičení si musíš stoupat doprostřed desky, protože když si stoupneš na kraj, deska se s tebou zvrátí. Bakka board je totiž vyroben z lehkého materiálu a váží pouhých pět kilogramů. Nemusíš se ale jinak obávat, deska je dostatečně stabilní, jen se více vyplatí při nastupování na desku rázně došlápnout.

Nech mozek odpočinout

Pokud máš problém se zapamatováním si složitých sestav, bakka board je pro tebe to pravé cvičení. Nevyskytuje se zde žádná složitá sestava a tak si v klidu zacvičíš a můžeš nechat mozek odpočinout. Bakka board se zaměřuje na vypracování a vytvarování celého těla, zejména dolních partií. Dále přispívá ke zvýšení fyzické kondice, pomáhá k pevnějším a vypracovanějším svalům, k úbytku tělesné hmosti a má pozitivní vliv na nervovou soustavu.

Už jsi bakka board vyzkoušela? Co na něj říkáš? Poděl se s námi o své zkušenosti v komentářích.

Napsat komentář