Vypadávání vlasů může být způsobeno i špatnou stravou

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Vypadávání vlasů zažívá pravidelně každý z nás, a proto tento proces není v našem životě ničím výjimečným. Ale i když je vypadávání vlasů přirozeným procesem obměny, někdy nám mohou začít vypadávat více, než jsme byli zvyklí. V mnoha případech však o nic nejde, po umytí vlasů jich může vypadnout i kolem tří set. Pokud nám ale vlasy vypadávají více a trvá to delší dobu, může to mít hned několik příčin.

Příčiny nadměrného vypadávání vlasů

Hodně často mohou za vypadávání hormonální změny, které mohou být způsobeny hned několika procesy. Změny mohou nastat například s poruchou štítné žlázy nebo s nerovnováhou testosteronu nebo estrogenu. Příčinou může být ale i hormonální antikoncepce, která někdy vypadávání vlasů podporuje. Nejde tu však jen o vnitřní pochody našeho těla, ale většinou jsou na vině i ty vnější. Někdy za vypadávání může velký stres, naše špatné stravování související s nedostatkem určitých vitamínů nebo některé druhy léků. Především správné stravovací návyky našim vlasům pomáhají k zesílení. Pokud přijímáme málo bílkovin, železa a nebo zinku, vypadávání vlasů se nevyhneme.

U dívek je tento proces někdy spojen s výskytem mentální anorexie, nebo s drastickou a náhlou změnou váhy, na kterou naše tělo reaguje po svém. Starší ženy mohou mít tento problém například po porodu, ale zde se nejedná o nic dlouhodobého. Větší problém nastane, když se žena dostane do období menopauzy, protože hlavně díky hormonálním změnám začínají vlasy řídnout a padat.

Trápení s vlasy mohou mít ale také lidé trpící určitými chorobami. Hojně se tedy vypadávání vlasů vyskytuje u lidí s cukrovkou nebo lupenkou.

Problémy s vypadáváním vlasů může být dáno také dědičně, a to zejména u mužů. Mnoho z nich začíná plešatět daleko dříve než jejich vrstevníci.

Na vině může být samozřejmě také i špatná vlasová kosmetika, díky které se naše vlasy mohou velmi zhoršit a začít více vypadávat. Při takovém problému je nejlepší poradit se s dermatologem a začít používat jiné výrobky.

Je až neuvěřitelné, že za vypadávání vlasů mohou i úplné banality. Pokud se svými vlasy zacházíme špatně, často si je složitě upravujeme, nosíme-li často pokrývku nebo máme vlasy celé dny v culíku, i takto nám mohou začít výrazněji vypadávat. Ani časté česání, barvení, natáčení nebo fénování jejich kvalitě nijak nepřispívá, a z toho pak plyne větší úbytek vlasů, který se postupem času jistě projeví.

Přípravky proti vypadávání vlasů

Přípravky (šampony, masky, kondicionéry) proti vypadávání seženete běžně v drogérii, ale ty vám zastavení tohoto procesu nezaručí na 100%. Nejlepší variantou pro vás budou osvědčené výrobky z lékárny. Vždy se však nemusí jednat jen o šampony, ale zkusit můžete i různá séra nebo pilulky. Jedničkou na trhu jsou pro tuto problematiku výrobky od značky Vichy. Na si můžete prohlédnout mnoho těchto výrobků a dokonce si je zde i objednat.

Napsat komentář