Tatvické hodiny a jejich vliv (nejen) na hubnutí

Toužíte-li svůj život prožít bez větších kolizí, zvolte si pro každou svou činnost ten správný okamžik. Už před tisíci lety si naši předkové všimli, že na Zemi dopadá 5 druhů kosmických sil – tatevTatvy se neustále střídají v následujícím pořadí: AkášaVájuTejasPrithivi a Apas.

Abyste byli schopni systém tatev dodržovat, musíte znát princip jejich střídání. Akáša, první tatva, začíná působit vždy při východu slunce. Doba trvání každé tatvy je 24 minut.

Při určování tatvických hodin musíte pracovat s dvěma důležitými údaji – čas východu slunce a vaše geografická pozice. Jednoduše řečeno, musíte znát přesný čas východu slunce v místě vašeho bydliště. POZOR. Při letním času musíte odečíst hodinu! Pro určení tatvického času existuje několik pomůcek. Tzv. tatvické hodiny koupíte v některých knihkupectvích nebo si je můžete vyrobit i samy. Tatvický čas podle místa bydliště vám spočítá i speciálně vytvořený .

Nyní, když už víte, jak zjistit tatvický čas, stačí už jen vědět k čemu je jaká tatva vhodná.

AKÁŠA

První tatva je symbolizována černou barvou a je považována za nebezpečnou. V této době byste neměla nic důležitého plánovat ani podnikat a dokonce ani jíst a pít. Akáša zesiluje pocity stresu a strachu. Tato tatva je určena pro relaxaci nebo meditaci.

VÁJU

Tato tatva je symbolizována pohybem a změnou místa. Při jejím nástupu náhle ožijete a navíc je to nejvhodnější čas, kdy vyrazit na cestu. U této tatvy však převažují spíše negativní vlivy. Je to čas intrik, hádek a lstí.

TEJAS

Tejas je někdy označován za tatvu labilní. Tento 24minutový cyklus je plný energie, nadšení a prudkých zvratů. Zde je velice důležité, jak tuto energii využijete. Pokud dokážete zůstat soustředěná, docílíte vynikajících výsledků. Naopak laxní, zbrklé, rutinní přístupy mohou vést k výsledkům špatným ba dokonce i k různým úrazům.

Hubnutí v tatvě tejas

Během této tatvy je vhodné jíst, pokud se snažíte zhubnout! Nejedná se však o nejvhodnější dobu, pokud jde o podávání léků.

PRITHIVI

Tatva prithivi je považována za nejblahodárnější a nejužitečnější čas z celého cyklu. Má pozitivní vliv na přátelství a svazky uzavřené v tuto dobu bývají pevné a dlouhodobé. Prithivi je zkrátka tatvou štěstí a radosti. Pozor ale, abyste to s požitkářstvím nepřehnala – zakázané ovoce chutná sice nejlépe, ale následky potom musíte nést vy (jak v sexu, tak v jídle).

Hubnutí v tatvě prithivi

I tato tatva je vhodná pro vstřebávání potravy a dokonce i léků. Vitamíny v této době zužitkuje na 100%.

APAS

Tatva apas je vhodná zejména k intimním radovánkám. Chybu také neuděláte, když se během ní vydáte na cestu, zejména plavbu či nákupy. Rozhodně ale během této tatvy nepijte alkohol, večírky započaté právě v tobě apas končí většinou opilostí.

Hubnutí v apasu

Co se týče jídla a hubnutí, v této tatvě se tělo zbavuje škodlivin, zrychluje se látková výměna atd. a proto je vhodné během této tatvy provozovat různá cvičení na hubnutí.

A na konec …

A důležitá informace na závěr: Rozhodující je, během jaké tatvy danou činnost začnete. To znamená, že pokud se například cvičení protáhne do následující tatvy, nemá to na jeho účinnost žádný negativní vliv.

Napsat komentář