Tablety na hubnutí

Naposledy aktualizováno 26.10.2021

Věříte stále v zázračné tablety na hubnutí, které vám pomohou shodit kila z pohodlí vaší pohovky a bez pohybu či omezení stravy? Dejte si na ně pozor, protože vám mohou více uškodit než pomoci.

Co se skrývá uvnitř tablet na hubnutí

Tabletky podporující hubnutí obsahují většinou bylinné extrakty a podpůrné látky, jako je chrom, zelený čaj, kofein, l-carnitin, ale i odvodňovací látky a výtažky z ovoce či zeleniny s diuretickým účinkem. Doplňky stravy na hubnutí navíc často obsahují látky vázané na centrální nervovou soustavu a ovlivňují chuť k jídlu, nebo na metabolické funkce, kde urychlují trávení, či látky snižující účinek střevní lipázy a vstřebávání tuků.

Tablety na hubnutí

Pozor na tablety na hubnutí

Přestože jde většinou o přírodní látky, při jejich užívání můžete zmást metabolismus, který vlivem šoku naopak začne ukládat ještě více tuku a přivodit zažívací a trávicí potíže, jako je plynatost, zvracení, křeče, průjem či zácpa. Při dlouhodobé a nesprávné konzumaci mohou vznikat psychické potíže, nespavost, bušení srdce, zvyšování tlaku, bolesti hlavy i celkové selhávání organismu.

Tablety na hubnutí

Hlavně nehladovět

Podpůrné tabletky na hubnutí jsou především doplňky stravy k vyváženému jídelníčku. Pokud přestanete jíst, zasahuje to do všech procesů v těle. Všechny buňky v těle pak čelí podvýživě. Třeba bez bílkovin se tělo neobejde. Jde o stavební látku svalů, enzymy v nich se podílejí na srážení krve, řídí látkovou výměnu a udržují vnitřní prostředí organismu. Vitaminy jsou katalyzátorem biochemických procesů a podporují látkovou výměnu. Důležité jsou všechny složky vyvážené stravy. Při hubnutí není dobré hladovět, ale je třeba dbát na správnou skladbu potravin v každém jídle.

Dodržovat pitný režim

Aby procesy mohly správně probíhat, potřebujeme dostatek tekutin, aby nebyly zbytečně přetěžované čisticí orgány jako ledviny, játra, střeva a trávicí systém. Tuková tkáň obsahuje spoustu toxinů, a když hubnete, musí mít tělo možnost je přirozeně vyloučit.

Dodržování dávkování

Jíst dvojnásobek doporučeného množství doplňku nezaručí vyšší účinek, ale znásobí negativní dopad na vaše zdraví. Vždy dodržujte návod na krabičce. Vždy je důležité hubnout postupně 0,5 kilogramu1 kilogram za týden. Jinak riskujete jojo efekt.

Pozor na tablety prodávané on-line

Doplňky stravy na hubnutí nekupujte v neprověřených e-shopech na internetu. Často nemají testy a jde o padělky. Riskujete poškození zdraví. Na silných prášcích na hubnutí navíc budete velmi rychle závislí. Vaše nálada i psychika bude pak jako na houpačce. Tablety na hubnutí nepředstavují přirozený proces hubnutí. Mohou způsobit vážné zdravotní problémy a to zejména v případě, že se neužívají tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku.

Napsat komentář