Rozhovor s blogerem Tomášem Lukášem, který tě vytáhne cvičit!

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Tomášův blog nás v redakci dost zaujal, a tak jsme si řekly, že s ním zkusíme udělat rozhovor. Jeho videa i články nám dávaly smysl, a tak jsme o Tomášovi a jeho práci chtěly vědět víc.

Tomáši, mohl by ses na úvod našim čtenářkám představit?

Ahoj Verčo, jmenuji se Tomáš Marek a můj nick je Tomáš Lukáš, pod ním mě také všichni na internetu znají. Je mi 24 a učím lidi správně a efektivně cvičit. Založil jsem Fitness e-shop , vytvořil jsem a napsal jsem knihu s názvem .

Máš svůj vlastní blog, kam píšeš své osobní zkušenosti nejen se cvičením, ale i stravou. Točíš videa a odpovídáš svým čtenářům/divákům na otázky, které je zajímají. Především tvá facebooková stránka je hojně navštěvovaná – čím si tento úspěch vysvětluješ?

Můj jsem založil začátkem roku 2013, nejdříve jsem ani přesně nevěděl, o čem budu psát a už vůbec by mě nenapadlo, že někdy budu něco natáčet.
Moje sledovanost je poměrně rozsáhlá, ale jeden z hlavních důvodů je určitě autentičnost. Snažím se předávat dál to, co mě doopravdy funguje.

zdroj: Facebook Tomáše Lukáše

V jakém věku si začal pravidelně cvičit a co tě k tomu vedlo?

Prvně jsem byl ve Fitku v 15 letech a choval jsem se tam jako bych se utrhl ze řetězu. Všechno jsem si musel vyzkoušet (smích). Ale pravidelně jsem začal chodit do Fitka v 18 letech. Motivací jsem měl také několik. Pokud si viděla video s názvem *Můj příběh* tak tam vše do detailu popisuji. V rychlosti – Já prostě do Fitka chodit musel.

Jak často cvičíš? A trávíš nejvíce času v posilovně, nebo sportuješ i jiným způsobem?

Miluji sport! Když nejdu trénovat do fitka, vyrazím na kolo, brusle, nebo cokoli jiného…. Prostě miluji pohyb a sport celkově. Fitko se snažím navštěvovat 7x do týdně a střídám silový trénink s kardio tréninkem.

Co pokládáš za největší motivaci ke cvičení?

Sám sebe. Sám se člověk musí umět namotivovat a motivovat se stále do kola. Nejde to jen jednou. Motivace patří téměř do každého dne.

Máš pro nás nějaké tipy ohledně stravování? Je to jiné, pokud chci zhubnout, nebo své tělo vytvarovat?

Takové obecné rady a tipy jsou skoro všude…. Určitě je dobré naslouchat svému tělo, na každého funguje něco trochu jiného a i každé tělo je jiné. Pokud je cíl hubnout, určitě bude strava i trénink vypadat jinak než když je cíl tvarovat. Tohle všechno řeším s klienty na „skype“ konzultacích.

Co z potravin vůbec nedoporučuješ a co je naopak v tvém jídelníčku stálicí?

Tak pozor by si měl každý z nás dávat určitě na jednoduché cukry. Naše tělo tuto energii málo využije a v mnoha případech přeměňuje jednoduché cukry na tuk. A co naopak má obsahovat kvalitní jídelníček a to včetně mého? Komplexní sacharidy, zdravé tuky, bílkoviny a vitamíny.

Máš nějaký cíl, kterého chceš ještě dosáhnout?

Já mám několik poměrně velkých cílů. Na tento rok jsem si dal mega cíl, že rozhýbu více Česko a Slovensko, alespoň lidi, kteří ještě nezačali cvičit a jsou na internetu. Pracuji i na několika veřejných projektech zaměřených na správné a efektivní cvičení.

Tvé motto zní: “Cvičení není dřina, ale zábava!” Platilo pro tebe úplně vždy, nebo si se k takovému přístupu musel “prokousat”?

Snažím se lidi od začátku vést s tím, že když ví jak na to, tak je cvičení doopravdy zábava. Vždy to také tak není, zejména pro začátečníky. Není to úplně tak snadné vychytat si správnou stravu, trénink a celkový režim a ani já jsem to vždy neměl úplně vychytané. Pamatuji si na chvíle, kdy to zábava doopravdy nebyla, ale to hlavně kvůli tomu, že jsem neměl vedle sebe nikoho, kdo mi poradil a já mohl pokračovat po své cestě k cíli dál.

Zaměřuješ se více na muže, nebo dokážeš efektivně poradit i ženám?

Zaměřuji se na každého kdo to s cvičením myslí vážně. Na cvičení nerozhoduje věk ani pohlaví. Začít se může téměř kdykoli.

Jaká videa nebo články chystáš do budoucna? Na co se můžeme těšit?

Určitě hodlám dál sám sebe vzdělávat a následně předávat nové zkušenosti do světa. Domlouvám různé spolupráce s profíky u nás. Mezi první patří spolupráce s trenérskou školou.

Kde hledáš inspiraci a nové nápady na články? Máš sám své oblíbené blogery a stránky, které pravidelně čteš?

Učím se od těch nejlepších a to i všem doporučuji. Osobně blogery moc nesleduji a ani České stránky. Rady nasávám u doktorů, kulturistů a fitness modelů ve světě.

Co děláš ve svém volném čase? Dívala jsem se, že zkoušíš natáčet i své vlastní vlogy – baví tě ukazovat ostatním lidem svůj život?

Můj život se stal i díky mé tvorbě velice zajímavým. Musím říci, že si nepamatuji dne, kdy bych se nudil. Mám velice rád cestování a to souvisí i s poznáváním nových míst a lidí.

Napsat komentář