7 vlasových zlozvyků, které by ses měla odnaučit

Máš poškozené vlasy? Zkoušíš všelijaké přípravky, ale máš pocit, že nepomáhají? Chyba je možná jinde. Zamysli se s námi nad různými zlozvyky, které zaručeně ubližují tvým vlasům, pokud je provozuješ denně. Vyhni se jim, a uvidíš zlepšení.

1. zlozvyk = příliš horká sprcha

Horká voda je známá tím, že tvé vlasy dehydratuje. Způsobí to, že budou suché, křehké a lámavé. Dokonce můžeš poškodit i vlasové kořínky, což vede k řídnutí vlasů. Svou hlavu se snaž mýt vlažnou vodou, která jim spíše prospívá.

2. zlozvyk = fén, kulma, žehlička

Všechny tyto tři přístroje na vlasy fungují na základě horkého vzduchu, nebo velmi vysoké teploty. Pokud je používáš neustále, tvé vlasy to může výrazně poškodit. Snaž se jich vyvarovat. Pokud jsou pro tebe nezbytné, nepoužívej je denně, ale třeba dvakrát týdně. A především nezapomínej na speciální ochranné přípravky, které nanes na vlasy před fénováním, kulmováním, či žehlením.

3. zlozvyk = časté diety

4. zlozvyk = sušení ručníkem

Jsi jedna z těch, které čerstvě umyté vlasy pořádně vysuší ručníkem? I tady pozor. Vlasy jsou po umytí nasyceny vodou a tudíž i mnohem více náchylné k poškození. Doporučuje se je lehce pomačkat ručníkem a opatrně učesat.

5. zlozvyk = těsné účesy

Máš ráda culíky, drdoly, copy a další účesy, při kterých jsou tvé vlasy svázané? Pokud je takto nosíš pravidelně, mohou se polámat a trvale poškodit. Občas si je nech volně rozpuštěné, budou ti za to vděčné. A hlavně je neměj sepnuté na noc!

6. zlozvyk = neustále prohrabávání vlasů

Časté prohrabávání, upravování a hlavně škrábání ve vlasech může vlasy také narušit. I po tom jsou náchylnější k poškození. Pokud tě svědí pokožka hlavy, použij speciální šampóny, které jí zklidní a uleví.

7. zlozvyk = UV záření

Toto je záležitost převážně letních měsíců. Ale ani tohle nesmíš podcenit. Kromě kůže je potřeba chránit i vlasy, které jsou na sluneční záření stejně náchylné. Pokud tak neučiníš, narušíš jejich pevnost pružnost, a následně může dojít i k jejich vypadávání.

U vody, nebo při dlouhých letních výletech nos na hlavě klobouček, nebo vyzkoušej speciální vlasové přípravky s ochranným UV faktorem. Vlasy ti budou velmi vděčné a odmění tě krásným vzhledem.

Věříš v pravdivost těchto zlozvyků? Máš s některými opravdu negativní zkušenosti? Jak sis s nimi nejlépe poradila? Poděl se s námi o své zkušenosti.

Napsat komentář