Jak správně pečovat o naši pleť

Každá žena toužíme být přirozeně krásná. Toužíme při tom ráno po probuzení, po návratu z práce i z posilovny. Nemáme čas trávit celé hodiny před zrcadlem. Jaký je tedy recept je jednoduchou píči o pleť? Zaměřte se více na své zdraví.

Pokožka a pleť je nejsvrchnější část kůže. Tento orgán nám ukazuje různé disfunkce našeho těla. Pokožka stárne od 25 let a buňky ochabují. Stárnutí zcela nezastavíme a navíc je přirozené. Můžeme ale zamezit volným faktorům, které odevšad útočí na naše buňky. Každodenní domácí péče a hloubkové profesionální ošetření jednou za měsíc by mělo dnes patřit do našeho běžného harmonogramu.

Jak na správnou domácí péči o pleť

  • dvakrát denně, ráno a večer pravidelně vyčistěte pleť, tedy obličej, krk i dekolt pomocí kosmetických produktů určených podle typu vaší pleti
  • pak vyživte a ošetřete pleť na uvedených částech sérem a krémem vhodným na vaši pleť
  • vystavujte pleť slunečnímu záření podle typu a ošetřete ji vhodným produktem, aby se pozvolna adaptovala na sluneční paprsky a vytvořila si přirozený efekt.

Boj s časem

Mnoho z nás nemá dostatek času na domácí péči. Místo toho často investujeme své finance do drahých kosmetických produktů a líčidel, kterými maskujeme nedostatky své pleti. Je třeba si uvědomit, že disfunkce pleti je dočasná a dá se změnit. Je třeba žít zdravě, vyváženě se stravovat, pravidelně se hýbat i pobývat na čerstvém vzduchu. Pak budete muset mnohem méně maskovat své nedostatky. Dekorativní kosmetika slouží pro zvýraznění rysů, modelaci obličeje a správný tón pigmentu.

Co vám přinese profesionální péče

  • diagnostika pleti od profesionální kosmetičky vám zajistí správnou cestu k zdravě fungující a zářivé pleti
  • 1x za měsíc si dopřejte hloubkové a šetrné čistění pleti dle aktuálního stavu
  • doporučí vám vhodné produkty na domácí ošetření a správné metody, jak o pleť správně pečovat a nepoškodit ji
  • součástí je šetrná depilace a úprava obočí
  • profesionální péče zlepší problematickou pleť
  • patentované techniky a speciální kosmetické produkty připraví pleť na každodenní působení okolních vlivů i správné fungování
  • profesionální kosmetické ošetření dokáže převychovat pleť a zmírnit známky stárnutí

Profesionální a domácí péče o pleť

Profesionální kosmetické ošetření jde ruku v ruce s domácí péčí. Výsledkem je pěkný vzhled a dobrý vnitřní pocit každé ženy. Pleť plná energie a zdraví vypadá svěže a má jiskru. Vyhněte se důsledkům špatné životosprávy, která se na vaší pleti projeví. Pěkná pleť nám zvyšuje sebevědomí a podporuje naší přirozenou krásu.

Na co nezapomenout během hygieny

Používejte jemné mýdlo, bohaté na lipidy, protože má pokožka tendenci vysychat, zejména po sprše a koupeli. Sprchování je pro pokožku lepší než koupel, která má sklon ji dehydratovat. Voda má být vlažná, ne horká. Koupel má trvat maximálně 15 minut. Pro každodenní hygienu používejte jemné přípravky pro péči o pokožku, jako olej nebo pleťové mléko. Každodenní hydratace vhodným hydratačním krémem jí pomůže obnovit hydrolipidní film, který pokrývá kůži. Pokožku jemně osušte ručníkem jemným poklepáváním po těle. Agresivně se neotírejte.

Hydratace a vyvážená strava

Pijte hodně vody. Pro krásnou pokožku potřebuje tělo dostatečné množství tekutin. Dejte si 8 sklenic denně. Jezte vyváženou stravu, která má vliv na krásu pokožky. Každý den byste měli jíst dostatek zeleniny a ráno i ovoce. Jsou bohaté na antioxidanty. Dopřejte si vydatný spánek. Dobu spánku ovlivňují i geny. Doporučuje se asi 8,5 hodiny spánku denně. Přestaňte kouřit, je to pro pokožku nezdravé. Pleť vypadá mastně, přitom je vysušená, bez jiskry a rychleji stárne. Neprospívá jí ani alkohol. V zimě se teple oblékejte, protože je kůže citlivější. Chladné počasí a vítr, stejně jako slunce, kůži vysušuje a nastává pnutí. Nezapomeňte ani na ruce.

Napsat komentář