Oblíbené kosmetické oleje se používají jak na tělo, tak na vlasy

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Kosmetické oleje jsou v poslední době čím dál oblíbenějším způsobem nejen péče o naše tělo, ale i vlasy. S naším tělem dokáží velké zázraky, a pokud si o nich ještě neslyšela, máš nejvyšší čas!

Oleje umí vyhladit jemné vrásky, pleť udělají pružnější, skvěle hydratují suchá místa na obličeji i těle. Speciálně se vyrábí rovněž pro naše vlasy nebo do koupele. V péči o pokožku skvěle nahradí tělová mléka i krémy na obličej. Jeho účinky znají lidé po dlouhá staletí a v zimě je nezbytným produktem snad pro každou ženu.

Skvělá konzistence

Nejen konzistence olejů z nich děla malé zázraky v lahvičce. Jde i o jejich snášenlivost k pokožce nebo obsah mastných kyselin omega.

Vlasy

Velký problém měly ženy v minulosti s používáním oleje na vlasy. Ty totiž po jeho použití vypadaly zplihle a mastně. Dnešní kvalitní receptura však umožňuje okamžité vstřebávání a těmto problémům zamezuje. Olej vyhlazuje vlasy a dodává jim potřebný lesk. Je také výborný pro suché a roztřepené konečky.

Pleť

Na rozdíl od pleťových krémů oleje ihned hydratují a pleť vyhladí. Zpomalují proces stárnutí a pleť je pak proti těmto vlivům odolnější. Oleje se v hojné míře používají právě v zimním období. Používají se hlavně na pleť těsně před spaním,protože olej pak přes noc na pokožce pracuje. Oleje stačí opravdu jen jedna nebo dvě kapky. Více nepotřebujete.

Tělo

Při používání olejů na samotně tělo se mnoho žen bojí dlouhého vstřebávání a mastění všech věcí okolo. Olej toto opravdu dokáže a tak by se měl používat na mokré tělo, aby se lépe vsákl a mastné skrvy nezanechával. Lépe se také vstřebá.

Ostatní části těla

Oleje se však prodávají i pro další části našeho těla. Velmi populární jsou pro úpravu a hydrataci nehtové kůžičky. Naše nehty pak budou vypadat o mnoho lépe.

Skvělé jsou ale i koupelové a sprchové oleje, které po dlouhém dni pomohou naší relaxaci. U toho však nekončíme. Kosmetický olej je rovněž skvělý na odličování obličeje. Funguje hlavně na dekorativní kosmetiku.

Podívej se na názor blogerky z kanálu MamaLifeStyle, která mluví o  kokosovém oleji i jeho použití.

A jak jsi na tom s oleji ty? Už jsi ho někdy použila? Nebo se stále bojíš jeho mastnoty? Sděl nám svůj názor do komentářů..

Napsat komentář