Nové knihy o hubnutí s recepty i radami

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

V jednom z našich předešlých článků jste se mohli dočíst o knihách, ve kterých se můžete informovat o správné stravě, cvičení nebo receptech na jídla, která si snadno a rychle připravíte doma. Nyní pokračujeme v představování nových knih, které by vám mohly být při vašem hubnutí nápomocné. Pokud nevíte, jak začít hubnout, přečtěte si jeden z našich dalších článků, kde vám vysvětlíme, jak na to.

Nebezpečný svět kalorií představují tři známí odborníci

Kateřinu Cajthamlovou jistě znáte z úspěšného televizního pořadu “Jste to co jíte”. Společně s Rajkem Dolečkem a Leošem Středou připravila novou knihu, která vás zavede do světa nebezpečných kalorií a vysvětlí vám, proč jsou pro vaše tělo tak nebezpečné. Velmi častou příčinou smrti se v těchto dnech stává obezita. Tito tři lékaři v knize vysvětlují, jak vlastně naše tělo doopravdy funguje, co s obezitou dělají hormony a jaký je vlastně pocit hladu, chuti nebo sytosti. Představí i několik redukčních diet, jídelníčků a receptů, díky kterým budete vědět, jak správně jíst. Dozvíte se, kdy je správně s hubnutím začít, ale i skončit. Autoři nezapomínají ani na fakta – jak hubnutí nebo obezita ovlivňuje naše okolí nebo jaký na nás naopak mají vliv média nebo reklama.

Kniha o dietě od Lenky Kořínkové

Kniha s názvem “Dieta pro vášnivé megajedlíky” vyšla z pera Lenky Holas Kořínkové, kterou můžete znát jako herečku z několika filmů. Toto vydání je již několikáté v pořadí, protože kniha je stále velice úspěšná. Kořínková do své práce doplnila kapitoly o anorexii, sexuálních potravinách nebo o jídelníčku, díky kterému zhubnete, i když rádi jíte. Podle této knihy můžete jíst sladkosti, nemusíte cvičit ani hlídat kalorie. Tato dieta je tedy určena hlavně jedlíkům, kteří si nechtějí odpustit svá oblíbená jídla. V knize mimo jiné najdete i recepty, grafy nebo fotky názorných postupů. Jak hubnou další české celebrity si můžete přečíst v jednom z našich minulých článků.

Krabičková dieta – hit letošního roku

Alena Doležalová napsala úspěšnou knihu o krabičkové dietě, která je fenoménem dnešní doby. Autorka se především snažila více své čtenáře informovat o tomto způsobu hubnutí. Vysvětlí základní principy, poradí, jak pokrmy připravit nebo jak snížit jejich energetickou hodnotu. V knize najdete více než 250 skvělých receptů, které si připravíte sami doma, a to snadno a rychle. Doležalová napsala i druhý díl o krabičkové dietě, takže pokud vás první zaujme, nezapomeňte se podívat i po druhém titulu. Pokud si chcete přečíst o krabičkové dietě více, můžete se podívat na tento článek, který jsme na Odtučnit přidali už před několika měsíci.

Napsat komentář