Nová hubnoucí metoda – o víkendu můžeš hřešit

Naposledy aktualizováno 31.1.2018

Je známo, že při hubnutí je důležitá pravidelnost a vytrvalost, abychom na sobě mohly pozorovat výsledky. Podle nové studie není nutné být tak striktní a máme se hlídat pouze přes týden. O víkendu pak můžeme hřešit jak je nám libo.

Disciplína a sebekázeň

Při hubnutí je nejdůležitější disciplína a sebekázeň. Pokud budeš jíst zdravě, dostatečně se pohybovat a omezovat nezdravé potraviny, o to více budeš při hubnutí úspěšná. K tomu je ale potřeba opravdu velká vůle a jen málo kdo to vydrží bez toho, aniž by jednou za čas zhřešil.

Každý to určitě zná, když ho honí mlsná, to se pak těžko odolává. A právě proto se objevuje nová hubnoucí metoda, která dovoluje o víkendu jíst cokoliv budeš chtít, ale přes týden se musíš hlídat a jíst jen zdravě.

Hubnoucí cykly

Průzkum

Studie pod vedením doktora Briana Wansinka zkoumala, jaký má na tělesnou hmotnost pravidelný týdenní režim vliv. Průzkumu se účastnilo 80 lidí ve věku od 25 až 62 let. Každý se pak po testovanou dobu ráno před snídaní zvážil. Do analýzy byly nakonec zahrnuty všechny výsledky jednotlivců, u kterých byly zjištěny hodnoty ze sedmi po sobě jdoucích dnů.

Cílem bylo zkontrolovat, jestli kolísání tělesné hmotnosti závisí na jednotlivých dnech. Dobrovolníci byli poté rozděleni do třech skupin na ty, co něco zhubli, kteří přibrali a na ty, kteří si udržeji svojí váhu.

Výsledky

Výsledky ukázaly, že nejvíce vážili lidé v neděli a v pondělí (ve všech třech skupinách) a poté šla váha během týdne pomalu dolů a nejnižších hodnot dosahovala v pátek. Během víkendu pak téměř u všech opět stoupala. Nejvíce přibrali ti, kteří přes týden jedli to, co chtěli. U těch, kteří hubli, byl propad váhy vidět hned na začátku týdne.

Odborníci z toho odvodili, že úspěšné regulace hmotnosti dosáhneš, pokud budeš dodržovat zdravý stravovací režim během týdne s občasným hřešením o víkendu.

Jak to máš se stravovacími návyky ty? A myslíš, že tato hubnoucí metoda je opravdu účinná, nebo by člověk neměl hřešit ani o víkendu?

Napsat komentář