Nápoje na hubnutí – 14. díl Proteinové nápoje

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Při hubnutí je důležité dodržovat pitný režim a správný přísun nutričních hodnot. Jediná věc, která ti zajistí obě dvě možnosti v jednom jsou právě proteinové nápoje.

Proteinové nápoje mají sloužit jako doplněk stravy, takže i přes jejich užívání se musíš správně stravovat.

Proč je pít?

Proteiny v tekuté podobě jsou vhodné pro všechny sportovce, lidi s nízkým obsahem bílkovin a pro ty, co chtějí efektivně zhubnout. Bílkoviny v těchto nápojích napomáhají k růstu, udržení a regeneraci tvých svalů. Samozřejmě je musíš doplňovat pravidelným cvičením či pohybovou aktivitou. Více informací a rozhovor s odborníkem si můžeš přečíst na tomto .

Jak si vybrat ten správný?

Na trhu existuje několik druhů těchto nápojů. Buď si můžeš koupit proteinový prášek (častější a výhodnější volba) nebo si kupovat jednotlivé, již připravené nápoje. Určitě sleduj obsah proteinů v balíčku. Pokud nápoj obsahuje 50% proteinů, je vhodný na větši redukci váhy, oproti obsahu 70% a výš proteinů, který je vhodný pro svalovce. Na hubnutí jsou vhodnější syrovátkové proteiny.

Druhy proteinových nápojů

  • Syrovátkový – Whey protein
  • Vícesložkový
  • Kaisenové proteiny (kaisen – noční bílkovina)
  • Sojový (vhodný pro vegetariány)

Způsob přípravy

Příprava takového koktejlu je jednoduchá. Stačí smíchat doporučený obsah prášku s mlékem nebo vodou či jejich kombinací. Prášek si můžeš přidat i do jídla. Připravený nápoj se nejčastěji podává po cvičení, ale můžeš ho pít i během celého dne.

zdroj: annajermarova.cz/tag/proteinovy-napoj/

zdroj: annajermarova.cz/tag/proteinovy-napoj/

I proteinové nápoje mohou být chutné

Nutriční (proteinové) nápoje se prodávají i s různými příchutěmi. Pokud máš ráda rozmanitost chutí, kup si protein bez přichutě a sama si nápoj vylepšuj. Například přidej do mixéru banán a arašídové máslo nebo ovoce a řecký jogurt.

Cena proteinů se pohybuje v řádek stovek, někdy přesahující až tisíc korun. Ale záleží na volbě proteinu a obsahu balení. Proteiny si kup raději ve specializovaném obchodu nebo přímo ve fitku, kde ti mohou se správným výběrem proteinu poradit. Jako doplněk nápoje si kup i proteinovou tyčinku, která tě zasytí a zároveň zažene když tě honí mlsná.

Máš nějakou oblíbenou značku proteinových nápojů nebo nějaký tajný fígl na vylepšení nápoje?

Napsat komentář