Výhody a nevýhody krabičkové diety

Pokud jste se rozhodli držet dietu a nevíte, zda se do krabičkové diety pustit, prozkoumejte její přednosti i slabiny. Pojďme se podívat na to, co si pod pojmem krabičková dieta vlastně představit a na co se připravit.

S touto formou diety celkem snadno a rychle shodíte kila a předejdete nadváze i obezitě. Nedostatek času, uspěchanost, stres a neochota vařit, nás do nadbytečných kil žene mnohem častěji než dřív. Jíme v řetězcích rychlého občerstvení a nezdravého fast-foodu, jíme za pochodu, vestoje nebo u počítačů či televize. Nekoušeme, ale hltáme, nevychutnáváme si a nevnímáme jídlo, které konzumujeme. Žaludek pak obdrží signál z mozku o tom, že jsme se vlastně nenajedli dost, nebo vydá informaci o sytosti až příliš pozdě, kdy už jsme se zase přejedli. Proto nás pronásleduje neustálý pocit hladu a přibíráme na váze.

Co je krabičková dieta

Krabičková dieta je zdravým způsobem stravování, umožňujícím redukci i udržení váhy. Jídlo máte připravené v krabičkách a můžete si jej pak snadno dávkovat postupně a pravidelně během celého dne. Jíte tak nejen pravidelně, ale i v malých porcích, které jsou navíc nutričně vyvážené. Vyhlásíte tak konec přejídání. Málokdo si však takto vyvážené a pestré jídlo umí připravit sám.

Krabičková dieta jako fenomén současnosti

Krabičkovou dietu drží známé celebrity, modelky i obyčejné ženy všeho věku, které se chtějí zbavit svých kil navíc, která se jim na břiše, stehnech, bocích i pozadí usadila během zimy nebo v průběhu let. Krabičková dieta je založená na vyvážené, dietní, ale přitom nutričně hodnotné stravě a vhodně zkombinovaných potravinách i pokrmech, které sestavují zkušení fitness trenéři, odborníci na výživu a dietologové. Ti mají s lidmi, které trápí nadváha a chtějí zhubnout, bohaté zkušenosti.

Společnosti nabízející krabičkové diety

Pokud se rozhodnete využít služeb nějaké z firem, která připravuje krabičkové diety, budete mít mnohem méně práce. Společnost si nejprve zjistí pomocí různých dotazníků konkrétní údaje o vás, jako váhu, výšku, kolik chcete zhubnout, vaše oblíbené i zapovězené suroviny, nebo třeba alergie. Na základě těchto informací vám sestaví jídelníček a krabičky vám bude vozit denně na místo určení. Nutno dodat, že není firma jako firma. Doporučujeme předem se poradit se specialistou na hubnutí a nechat si zjistit, jak na tom vlastně jste. Pokud si jen tak zaškrtnete počet kalorií, které má krabičková dieta obsahovat na webu, nemusíte s ní být spokojeni.

Výhody krabičkové diety

 • Krabičková dieta, kterou si dobře zvolíte, umí snížit vaši váhu a zamezit nadváze i obezitě. Můžete si také díky ní snadno váhu udržet.
 • Mezi největší výhody patří i skutečnost, že nutričně i kaloricky vyvážené pokrmy vám každý den doveze kurýr až k vám domů nebo do práce.
 • V krabičkách dostanete nutričně hodnotné, pestré a vyvážené jídlo na celý den v malých porcích až do domu. Bude se skládat z oblíbených jídel a kombinací, které třeba vůbec ještě neznáte.
 • Cena může být lákavá jen tehdy, pokud si krabičky budete připravovat doma. Navíc si díky pravidelnosti a vyvážené hodnotě jídel udržíte delší pocit sytosti, chutě na uzdě a nebudete kupovat sladkosti a kalorické bomby.
 • U krabiček od firmy bude sice cena vyšší, ale pokrmy budou připraveny z kvalitních surovin a s odbornou péčí o váš pestrý jídelníček, který si v takové rozmanitosti jen stěží doma připravíte.
 • Nemusíte přemýšlet nad jídlem a neustále vážit nebo počítat kalorie pro svůj denní příjem.
 • Nespornou předností krabičkové diety je i to, že nebudete muset vymýšlet, nakupovat a vařit jídlo, čímž ušetříte spoustu času.
 • Krabičková dieta je díky svému pestrému složení a vyváženosti porcí mnohem zdravější než jiné diety.
 • Pokud vám navíc váš jídelníček sestaví odborníci na výživu, vaše tělo dostane opravdu to, co potřebuje a hubnutí bude o moc snazší.
 • Dietní a výživově hodnotná strava vás zasytí a nebudete už podléhat záchvatům chutí a hladu.
 • Díky krabičkové dietě nebude přijímat nezdravé potraviny a prázdné kalorie a budete štíhlé linii zase o krok blíž.
 • Vytvoříte si správné stravovací návyky, naučíte se pravidelně a zdravě stravovat a změníte svůj životní styl.

Nevýhody krabičkové diety

 • Asi největší nevýhodou krabičkové diety dovážené až do domu je její cena. Mnoho lidí narazí na to, že je to pro ně drahá záležitost. Je to ale velmi sporné. Protože tím získáte pestré, zdravé, kvalitní, nutričně vyvážené jídlo až do domu prakticky bez práce.
 • Může se stát, že vám nebude vyhovovat skladba jídelníčku, potraviny se budou opakovat nebo dostanete jídlo, které nemáte rádi, proto vám nebude chutnat. Tady záleží na výběru firmy a možná jich budete muset vyzkoušet víc. Mohou vám pomoci recenze. Jenže 100 lidí znamená 100 chutí a názorů.
 • V případě, že se rozhodnete hubnout pomocí krabičkové diety, musíte mít pevnou vůli. Abyste dosáhli vytouženého výsledku a zhubli, budete muset dodržovat pravidelnost i dávkování a nejíst už nic navíc.
 • Okolí může vnímat krabičkovou dietu negativně. Bude si vás dobírat, lákat vás na laskominy, pochybovat o účinnosti, nahlodávat vás pochybnostmi, nebo vám bude závidět, že na to máte peníze. Na výletě i na návštěvě se budete muset držet zpátky, což může hostitele i urazit.
 • Pokud nezvládnete přechod z klasické stravy na krabičkovou dietu a nebudete ji dodržovat, její účel pozbývá smysl.
 • Jakmile s dietou skončíte a začnete přijímat stejné pokrmy a množství jídla, na které jste byli před krabičkami zvyklí, asi zase přijde jo-jo efekt.
 • Je jako u každé jiné diety nutné změnit jídelníček a způsob stravování i po ukončení tohoto oblíbeného dietního programu.

Pokud se rozhodnete do krabičkové diety pustit, snažte se využít veškerých jejích výhod a upřednostnit je před nevýhodami. Pokud zjistíte, že zápory převládají nad přednostmi, je spousta jiných možností, jak pečovat o své zdraví i štíhlou linii.

Napsat komentář