Jak zhubnout tuk na zádech, břiše, stehnech nebo u kolen

Léto je ideálním obdobím pro změnu životního stylu, která přispěje k redukci nahromaděného tuku. Nevíte, jak zatočit s urputným tukem na kolenou, na břiše nebo na zádech? Odpověď vám nabídneme v našem dnešním článku.

Hubnutí tuku (třeba na prsou) není tak jednoduché, jak si někteří z nás myslí. V první řadě, není to lineární proces, v průběhu kterého každý den zhubnete stejně velkou hmotnost. Vlastně je to spíš naopak, protože některé dny můžete vážit i o pár kilo víc. (Zároveň to ale neznamená, že během jednoho dne přiberete pět kilo.)

Není proto vůbec překvapivé, že mnoho lidí pociťuje při hubnutí frustraci. Zvlášť, když se snaží cvičit a omezovat v jídle.

Proto vám dáme pár tipů, co by vám mohlo pomoci se konečně pohnout z místa.

Tuk na kolenou

Tuk na kolenou se dá zhubnout tak, že se budete snažit o celkové snížení vaší tělesné hmotnosti. Toho lze docílit tak, že budete užívat doplňky stravy s chitosanem, který podporuje blok tuku. Tuto jeho schopnost se ale hodí podpořit i cvičením. Na kolena a nohy dobře funguje například fitness chůze, běhání a jízda na kole. Kdo si troufá (a má dobré boty), ten může vyzkoušet i pravidelné skákání přes švihadlo.

Tuk na stehnech

Stejně jako u tuku na kolenou bychom vám doporučili vyzkoušet doplňky stravy s obsahem chitosanu, který dovede blokovat tuk v oblasti celého těla. Co se týče cvičení, pro zlepšení vzhledu stehen se hodí chůze po schodech, balet (nebo cvičení, které je jím inspirované) a tancování obecně. Pokud vám to dovolí vaše okolní prostředí, můžete si dovolit i dvacetiminutovou bosou chůzi v písku, která taktéž dělá divy.

Tuk na břiše

Tuk na břiše dovede být poměrně dost urputný. Zároveň pravděpodobně nejvíce ovlivňuje naše sebevědomí. V jeho případě můžete užívání chitosanu doplnit o celkově zdravější jídelníček, ve kterém budete mít větší množství vlákniny. Tu získáte z ovoce, zeleniny, luštěnin a celozrnných výrobků.

Dále pomáhá zmírnit stresovou zátěž, protože ta má na ukládání tuku do břicha nemalý vliv. Co se týče cvičení, vybírejte si především kardio, kterému se budete věnovat alespoň 300 minut týdně.

Tuk na zádech

Tuk na zádech můžete kromě chitosanu přetlačit i rozumně nastaveným kalorickým deficitem a vhodně zvoleným cvičením, které efektivně zapojuje svaly zad. Výrazné zlepšení může přinést i trénování správného tělesného postoje.

Co je chitosan?

Ve výše uvedených řádcích jsme několikrát zmínili doplňky stravy s obsahem chitosanu. Co to ten chitosan ale vlastně je?

Chitosan je látka přírodního původu, která se získává z vnějších koster korýšů, nebo z buněčných stěn některých hub. V doplňcích stravy se nejčastěji používá jako blokátor tuku.

Kdo má za cíl zhubnout, užívání chitosanu, které doplní o zdravý jídelníček a cvičení, může podpořit lepší výsledky jeho snažení, které se mohou v některých případech ukázat i o něco rychleji. To pak může přispět k vaší větší motivaci pokračovat ve vybraném programu, jehož cílem je dosažení optimální tělesné hmotnosti.

Kromě jiného, chitosan může podpořit i snížení krevního tlaku a cholesterolu, takže i tímto způsobem podporuje zdraví lidského těla.

Chtěli byste chitosan při hubnutí vyzkoušet?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/chitosan-supplements – Co je chitosan? (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-back-fat – Jak se zbavit tuku na zádech (anglicky)

https://www.healthline.com/health/fat-knees – Jak se zbavit tuku na kolenou (anglicky)

https://www.healthline.com/health/how-to-get-smaller-thighs – Jak zmenšit stehna (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/20-tips-to-lose-belly-fat – 19 tipů, jak se zbavit tuku na břiše (anglicky)

Napsat komentář