Naposledy aktualizováno 2.2.2018
Dle odborníků je hubnutí v těhotenství nezodpovědné a může i poškodit plod. Ale pokud přibíráte rapidně, můžete začít cvičit. Každá žena by měla v těhotenství přibrat na váze a dát si i taková jídla, jež kvůli linii odmítala. Do jaké míry ztloustnete, závisí na stravování a na genetice. Pokud podle lékaře přibíráte moc, měla byste začít něco se sebou dělat.
Zásady
Měli bychom vycházet z jídelníčku před otěhotněním a zvážit zda by dítěti mohlo něco z jídelníčku ublížit. Jestliže si s Vašimi změnami nejste jistá, zajděte za svým lékařem. Určitě vám poradí. Pro hubnutí v těhotenství existují dvě zásady. Za prvé byste měla sledovat příjem kalorií. Rozhodně by se neměl prudce snížit. V jídelníčku by se místo sladkostí měla objevit hlavně zelenina a ovoce. Dále pijte neslazenou vodu, jezte celozrnné pečivo a smažené výrobky raději vynechte. Zkrátka žijte kvůli svému miminku zdravěji než dřív. Vrátí se Vám to na jeho zdraví. Vždyť kdo by si nepřál mít zdravé děťátko. Druhou zásadou pro hubnutí v těhotenství je pohyb. Přidejte ke svým denním činnostem třeba procházku, plavání nebo cvičení vhodně pro těhotné ženy. Nepochybně se však straňte extrémním sportovním zátěžím. Určitě nebudete litovat, protože budete vědět, pro koho to děláte.
Kolik byste měla přibrat?
Doktor Sven David Müller tvrdí, že minimálně sedm kilo. Ideálně by se hmotnost těhotné ženy měla zvýšit o dvanáct kil, z čehož alespoň tři kila by měla být tvořena tukem jakožto energetickou zásobárnou těla. Největší nárůst hmotnosti by se měl dostavit během prvních dvou trimestrů.
Uvědomte si, že živiny jsou důležité pro vás i vaše miminko. Strava by měla být pestrá. Nezapomínejte na kyselinu listovou, která zabraňuje poškození dítěte a také potratu. Získáte ji z hlávkového salátu či špenátu.