Hubnutí pomocí akupunktury

Akupunktura vznikla před několika tisíci lety a dodnes se uplatňuje jako součást čínské medicíny. Tato prastará disciplína se zabývá především prevencí, diagnostikou a léčbou mnoha typů onemocnění. Pomoci může například při potížích se závislostmi, při psychosomatických onemocněních nebo při alergiích. V léčbě využívá znalosti tzv. aktivních bodů, do kterých zavádí speciální akupunkturní jehličky. Setkat se můžete i s aplikací jiných předmětů např. baněk nebo s využíváním tepla, laseru, elektrického proudu apod. V tomto případě se jedná o tzv. modifikované techniky akupunktury.

Podle filozofie této léčebné metody v našem těle cirkulují dráhy vnitřní energie nazývané Čchi. Překážky na těchto drahách způsobují nejdříve lehčí obtíže jako mírné bolesti či deprese, které nakonec mohou vyústit ve vážnější onemocnění. Akupunktura pomocí diagnostiky stanoví místa, kde dochází k porušení drah a snaží se najít vhodnou kombinaci akupunkturních bodů, které znovu obnoví harmonii v těle.

Ušní akupunktura

Metody ušní akupunktury sice vycházejí z poznatků klasické čínské medicíny, ale tato disciplína vznikla poměrně nedávno v Evropě.  V padesátých letech ji tam rozvinul lékař Dr. Paul Nogier a v klasické akupunktuře se začala používat jako doplňková metoda.

Jak může akupunktura pomáhat v hubnutí

Hubnout můžete pomocí klasické akupunktury, která je často ve spojení s akupunkturou ušní. Celý proces je většinou podpořen bylinnými preparáty nebo lymfatickými masážemi. Aby byl efekt co nejvýraznější, je potřeba učinit změnu v životním stylu, a tedy i ve vašem jídelníčku, díky čemuž později nedojde k tzv. jo-jo efektu.

Jak tvrdí ředitel nemocnice Š‘ Li-tung, která se zabývá léčbou obezity, stimulací správných bodů na těle lze dosáhnout snížení chuti k jídlu a zároveň se i zrychluje schopnost štěpit tuky.

Pokud se pro tento způsob podpoření diety rozhodnete, do ušního boltce vám vpraví drobné jehličky, které tam přetrvají i několik týdnů.

Nabídka služeb v ČR

Akupunkturou se dnes zabývají odborníci po celé České republice.

V Praze můžete pomocí akupunktury hubnout například v Nature Care Clinic. Za tuto službu, kde vám bude sestaven i jídelníček, zaplatíte 1000Kč a další dvě konzultace budete mít zdarma. Více informací naleznete .

Seznam lékařů zabývajících se mimo jiné i akupunkturou a dalšími doplňkovými službami naleznete na .

Seznam akupunkturistů spadající do České lékařské akupunkturistické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisti Purkyně naleznete.

Napsat komentář