Hubneme s Antonií Mačingovou

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Neboj se, tento článek se nebude týkat bláznivých cviků s knížkou, ale podíváme se na kloub knížce Zhubněte jednou pro vždy od Antonie Mačingové.

Jedná se o knížku, která je zaměřená na 28 denní detoxikační program. V knížce najdeš především recepty, dle kterých by jsi měla jíst.

Rychlá orientace v knížce

Na začátku si můžeš přečíst krátké povídání o toxinách, důvodech obezity a co ti může tento program přinést. Na následujících stranách nalezneš velký přehled jídelníčku po dobu 4 týdnů. Pak se celá knížka zabývá podrobným popisem jednotlivých jídel a receptů. U každé kapitoly si můžeš přečíst příběhy lidí, kteří dietu podstoupily. Na závěr autorka popisuje charakteristiky dle krevních skupin.

zdroj: prozdravi.cz/zhubnete-jednou-provzdy-mgr-antonia-macingova.html

zdroj: prozdravi.cz/zhubnete-jednou-provzdy-mgr-antonia-macingova.html

Jaké nejčastější položky se objevují v jídelníčku?

Snídaně = mrkev, jablko, ovoce s jogrutem, oříšky, šťáva z grepu a vařené jáhly

Oběd = hodně zeleniny, lusky, červená řepa, těstoviny, kuře s celerem, celerové hranolky

Večeře = podobá se obědu, salát z červené řepy a zeleniny, hrachová polévka a boršč

Podobně jako u kritických recenzí si nejprve zmíníme pozitivní ohlasy a pak se zaměříme na nedostatky knížky.

Pozitiva

Velkým pozitivem je příznivá cena, tedy okolo 200 Kč. V jídelníčku se objevují jídla bez chemie. Zaručeně se vám váha sníží. Dieta je vhodná i pro lidi se zdravotními problémy. Jedná se o velmi čtivou knížku. U většiny případů zmizí absolutní chuť na sladké.

Negativa

Velkým negativem je strašák zvaný jojo efekt. Kvůli chybějícím bílkovinám, málo sacharidům a moc tukům. V knížce je dle recenzí několik nepravd a energetické hodnoty nejsou dostačující. Energetické hodnoty si můžeš porovnat v Autorka ani neuvádí některé alternativy potravin, v případě jejich nedostatku. Chybějí obrázky jídel a čas strávený nad jídly je pro někoho taky velký problém.

Na závěr

Obrázek o knížce si můžeš udělat sama. Recenze na internetu mluví za vše, ale za vyzkoušení nemáš co ztratit. Každý jsme totiž jiný.

Určitě nezapomeň dodržovat pitný režim a pokud chceš začít s touto knížkou jíst, zkus předtím své tělo detoxikovat, více čti v našem článku.

Rozhovor s autorkou zhlédni tady:

Chystáš se to vyzkoušet nebo už máš program zasebou? Poděl se s námi o tvoje pocity.

Napsat komentář