Doskákej ke štíhlé postavě

Už delší dobu přemýšlíš o zajímavém cvičení? Vyzkoušela jsi řadu těch, které tě nijak neoslovily? Chtěla by jsi zažít něco úplné jiného? Od toho je tu Jumping. Pokud nevíš, o čem je řeč, čti dál a dozvíš se, jak zhubnout a přitom si to užít.

Jumping cvičení

Jedná se o aerobní cvičení, které probíhá na trampolínkách, pod vedením zkušené instruktorky nebo instruktora. Na jumpingu provádíš speciální cviky přímo na trampolíně, kde je důležité mít zpevněné tělo, držet rovnováhu a balanc. Trampolínka je vepředu zajištěna speciální opěrkou, které se můžeš během lekce přidržovat, a nemusíš se bát pádů ani nejištěného skákání.

Samotná lekce trvá asi jednu hodinu. Podstatou jsou jednoduché poskoky, balancování a zábava na skvělou motivující hudbu. Nečekej zde žádné choreografie, které by ses celou lekci učila.Jedná se o různé cviky, které se neustále během lekce mění podle instruktora. Na závěr většinou probíhají i posilovací cviky na trampolínce nebo vedle ní.

Šetrné pro tvé zdraví

Díky měkkým dopadům, které jsou docíleny díky pérům a speciálnímu výpletu je toto cvičení šetrné k tvým kloubům. Jumping také podporuje posilování svalů dna pánevního, zbavuje rychle nadváhy, dodává sebevědomí a správnou náladu.

Pro koho je určené

Nezáleží na věku ani na pohlaví. Jumping si našel příznivce mezi ženami i muži. Jumping se využívá například i jako tréninková část přípravy fotbalistů apod. Záleží jen na tobě, jak se na toto cvičení cítíš. Pokud máš ale nějaké zdravotní potíže, nejdříve o tom určitě informuj instruktorku před začátkem lekce.

dsc-1834_500

Výhody cvičení

Lidé, kteří pravidelně cvičí, jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky jsou psychologické, neboť se při cvičení překonává gravitace, a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení. Jumping má na tvé tělo podobné účinky jako skákání přes švihadlo, jen trvá déle a je efektivnější. Celkové posílení dává výborné předpoklady k vyhnutí se psychosomatickým onemocněním a depresi.

Mé vlastní zkušenosti

Jumping jsem absolvovala již vícekrát. Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Poprvé máš strach, že můžeš vyskočit z trampolínky, ale to se nestane, pokud se budeš správně přidržovat opěrky a držet balanc. Tím se ti navíc podaří skvěle zpevnit postavu a vytvarovat ji. Já osobně jsem z tohoto cvičení nadšená a mohu jej doporučit všem, bez rozdílu věku.

Podívej se na ukázku cvičení tady.

Jak se ti líbí Jumping? Znáš toto cvičení? Už jsi ho někdy vyzkoušela? Pokud ne, chtěla bys? 

Napsat komentář