Dopřej kávu i své pokožce

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Využij blahodárných účinků kávy a dopřej své pleti kosmetiku z ní vyrobenou. Překvapí tě, co všechno jedno kávové zrníčko obsahuje a jaké zázraky dokáže. Díky kávě můžeš dopřát péči celému svému tělu.

Jak jistě všichni víme, káva obsahuje kofein, který zrychluje metabolismus. Prokrví nám pleť, pokožka se vyhladí a omládne. Proč tedy kávu nevyužít jako masku, peeling či zábal? Jedno kávové zrníčko obsahuje kromě kofeinu i draslík, hořčík, železo a organické kyseliny. Tou nejdůležitější kyselinou je kyselina linolová, která zabraňuje stárnutí kůže. Káva ti pomůže proti celulitidě, suché pleti, vlasům bez lesku a funguje i jako samoopalovací krém.

Kávová maska na vlasy

Smíchej 2 lžíce horké vody, 1 lžíci rumu, 2 žloutky, 1 lžičku olivového oleje a 1 lžičku mleté kávy. Směs odlož na 3 minutky do lednice. Masku poté nanes na vlasy a nech 7 minut působit. Vlasy si poté důkladně umyj.

Osvěž si pleť

Peeling

1 lžičku pomleté kávy zapracuj do 50 ml mastného pleťového krému a přidej půl lžičky mandlového nebo olivového oleje. Pleť si navlhči vlažnou vodou, krém si na ni pomocí prstů nanes a lehce masíruj. Nakonec vše smyj vodou.

Suchá pleť

Smíchej 1 lžící kávové sedliny, 1 lžíci zakysané smetany, 1 lžíčku kokosového oleje a 1 lžíci medu. Všechno ohřej ve vodní lázni. Masku na pleť nanašej vlažnou, ne horkou. Nech asi 15 minut působit a poté ji opět smyj vlažnou vodou.

Vrásky

Smíchej 1 lžíci žitné mouky s takovým množstvým uvařené silné kávy, aby vznikla pasta. Přidej žloutek a vzniklou směs aplikuj na obličej. Nech ji 15 minut působit a poté obličej důkladně opláchni.

Proti celulitidě

Smíchej 1 lžící mleté kávy, 2 lžíce mořské soli, 1 lžíci olivového oleje a přidej 3 kapky citrusového esenciálního oleje. Krouživými pohyby poté směs vmasíruj do problematických partií. Tento peeling působí nejen jako skvělá prevence, ale pomůže ti i k viditelnému zahlazení již vzniklých dolíčku. Je ovšem nutná pravidelná péče.

Pro pevnou a opálenou pleť

Uvař si silnou kávu a nech ji vychladnou tak, aby byla příjemná na dotek. Vezmi si pleťové tamponky, namáčej je do kávy a potírej si celé tělo. Pleť se ti zpevní a ještě bude mít opálený odstín.

Podívej se na video s několika zajímavými fakty o kávě.

Už jsi někdy zkoušela domácí kávovou kosmetiku? A pokud ne, vyzkoušíš něco?

Napsat komentář