Dej sbohem mastným vlasům

Naposledy aktualizováno 31.1.2018

Tvoje vlasy již po jednom dnu ztrácejí svoji svěžest? Jsi nucena si vlasy mýt každý den? Pak bohužel patříš mezi ty, kteří mají problémy s mastnými vlasy. Ale neexistuje problém, který by nešel vyřešit. Pokud máš vlasy suché, přečti si náš minulý článek.

Proč se nám vůbec vlasy mastí? Může za to hormonální nerovnováha, dědičnost, nestálé sahání si do vlasů, časté česání vlasů… Samozřejmě má na naše vlasy vliv i strava. Pokud se budeš stavovat zdravě, prospěje to i tvým vlasům.

Mytí vlasů každý den?

Dříve se říkalo, že mytí vlasů každý den není zdravé. Avšak není tomu tak. Pokud používáš kvalitní šampon, vlasy můžeš klidně mýt denně. Také se říká, že čím častěji si vlasy myješ, tím více se ti mastí. To je také nesmysl. Takže to, že budeš co nejdéle chodit s mastnou hlavou, ti opravdu nepomůže.

Správná péče o mastné vlasy

Správný šampon pro mastné vlasy by neměl být krémový, ale mít lehkou a průhlednou konzistenci. Dávej si také pozor na přípravky s obsahem silikonu. Ten totiž mastnotu vlasů ještě více podporuje.

Dej raději přednost výrobkům určeným pro každodenní používání. Klidně používej i dětský šampon, který je k pokožce více šetrnější. Kondicioneru používej jen malé množství a pouze na konečky vlasů. Masky používej maximálně jednou týdně.

Při mytí hlavy také nepoužívej příliš teplou vodu a zbytečně vlasy nefénuj horkým vzduchem.Nech je radějí přirozeně uschnout. Snaž se také omezit vosky, gely a tužidla, které vlasy jen zatíží.

Pokud tě nebaví, nebo si nestíháš každý den mýt hlavu, existuje super vychytávka, kterou určitě oceníš. Máme na mysli suchý šampon. Jde o pudrový přípravek s obsahem rýžového prášku, který z vlasů odstraní mastnotu. Vlasy už potom jen důkladně vyčešeš.

Máš mastné vlasy? Jaký výrobek používáš? Osvědčil se ti nějaký?

Napsat komentář