Cviky pro „kancelářské krysy“ 2. díl

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Pokračujeme v seriálu o cvicích pro „kancelářské cviky“. V minulém článku jsme podrobně napsaly o tom, jak cvičit nohy a bříško. Dnes pokračujeme s hlavním tématem – zády a nezapomínáme ani na ruce.

Konec bolavým zádům

Ze sezení si většina lidí nejčastěji stěžuje na bolest zad. Nepomůže tomu kolikrát ani kvalitní židle. Těchto pár cviků ti pomůže si je pořádně protáhnout. Sedni si na židli a dej obě ruce vzhůru. Spoj je nad hlavou a táhni směrem dozadu. Lokty udržuj rovné a pomalu se ohýbej doleva. Chvíli v poloze vydrž a po té proveď cvik na pravou stranu. Opakuj pětkrát.

V dalším cviku seď opět na židli a dej si pokrčenou levou nohu přes pravou. Předloktí pravé ruky polož zleva na nohu a začni se v trupu točit ve směru ruky. Otoč i hlavou a v závěru se podívej přímo za sebe. Vydrž chvilinku v poloze a opakuj na opačnou stranu. Nač zbytečně utrácet za drahé kancelářské židle? Pro pohodlné sezení bez bolavých zad ti postačí gymnastický míč.

Nezapomínat na ruce

Ruce můžeš protáhnout pomocí nějakého ručníku či mikiny. Jednou nohou přišlápni konec ručníku a druhý konec ručníku chyť. Zatni biceps a táhni ručníkem vzhůru. Vydrž tři vteřiny a po té povol. Opakuj desetkrát pro každou ruku. Další cvik pomáhá při únavě rukou například pokud celý den píšeš na klávesnici. Natáhni jednu ruku před sebe, tak aby byl loket rovný. Prsty by měli směřovat vzhůru a dlaň od tebe. Druhou rukou chyť prsty a napínej je směrem k sobě. Vydrž přibližně 20 vteřin. Dalším účinným cvikem jsou kliky ve stoje.

Jídlo je základ

Všechny tyto cviky nebudou mít velký účinek pokud nebudeš dodržovat správné stravovací návyky. Zvykni si do práce dělat svačinu z domova. Svačina by měla obsahovat bílkoviny, zdravé tuky, přírodní cukry a vlákninu. Například ovoce, oříšky, jogurty nebo tvaroh či ovesná kaše. Jíst by si měla každé 2 až 3 hodiny menší porce nebo si dopřej 3 větší jídla za den. Zapomeň na přeslazené pochoutky či rychlé fast foody.

Našly jsme pro tebe skvělé video, kde se cvičí pouze na židli, tak se tady můžeš inspirovat.

Máše nějaké další tipy jak rozhýbat kostru?

Napsat komentář