9 rad pro krásu a dlouhý život

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Určitě si přeješ prožít dlouhý a plnohodnotný život. Proto, aby si žila zdravě a dlouze je potřeba se starat o sebe a své tělo. Inspirovaly jsme se radami amerického doktora Davida Arguse o tom, jak bychom my ženy měly pomocí poměrně malých změn dosáhnout lepšího životního rozpoložení, být zdravější a dožít se co nejvyššího věku. Pojď se s námi inspirovat…

Doktor Augus své rady zakládá na různých zdravotních projevech či komplikacích, které se s postupem věku mohou objevovat. Je logické, že kdo má lepší zdraví, dožije se lepšího věku.

1. Nahota pomáhá

První radou je starat se co nejvíce o své tělo. Důležité je pozorovat v zrcadle sebe sama. Tím se prý včas odhalí jakékoli případné změny na kůži, které mohou souviset s rakovinou.

2. Nenos často podpatky

Boty s podpatky nám sluší, cítíme se v nich sexy. Máme pocit, že nám přidávají krásu a jsme přitažlivější. Ze zdravotního hlediska už to taková sláva není. Dlouhodobé nošení těchto bot může být příčinou zánětů, která odstartují nebezpečná onemocnění včetně srdečních chorob, některých druhů rakoviny či autoimunních onemocnění. Obuv by tak měla být nejenom krásná, ale na prvním místě pohodlná.

3. Dopřej si kávu i čaj

Už delší dobu je prokázáno, že pití kávy a čaje během dne v rozumném množství příznivě ovlivňuje lidské zdraví.Nadmíra kofeinu je spojována s různými chorobami, jako hypertenze, rakovina, v malém množství ale negativa nebyla jednoznačně prokázána.

4. Jez pravidelně

Důležité je nejen zdravě jíst, ale také konzumovat potravu ve stejnou dobu. Pokud tělo neočekávaně nedostane v určitou dobu přísun energie, kromě pocitu hladu dojde k nárůstu stresového hormonu kortizolu. Ten dává tělu signály, aby se nezbavovalo tuku a šetřilo si energii. Tím si budeš brát šance na udržení si váhy, anebo na zhubnutí. Mnozí odborníci často upozorňují na to, že pro celkovou pohodu našeho těla je důležité nejen jíst zdravě, ale hlavně se naučit konzumovat potravu pravidelně ve stejnou dobu.

5. Vstaň a hýbej se

6. Nehrb se

Pro zdravý život je důležitý i postoj. Pokud nestojíš správně, přináší to bolavá záda, krk, ale hrozí i artritida, problémy s krevním oběhem, dýchací potíže, či problémy s trávením.

7. Založ si rodinu

Jedním z důvodů, proč lidé žijí déle, je skutečnost, že mají rodinu. Statistiky ukazují, že lidé s dětmi a hodně přáteli žijí déle.

8. Dopřej si sklenku vína denně

Jsou lidé, kteří se vyhýbají alkoholu. Není ale potřeba se mu vyhýbat trvale, pokud to není kvůli nemoci či jinému zdravotnímu problému. Menší příjem alkoholu se dokonce doporučuje. Převážně červené víno, protože snižuje riziko výskytu onemocnění srdce. Ženy si mohou dopřát sklenku denně, muži maximálně dvě.

9. Usmívej se

Úsměv nic nestojí, a dají se s ním dělat velké věci. Zlepšuje náladu,dokáže tlumit bolest, úsměvem se dostávají do těla prospěšné endorfiny a serotonin, které snižují hladinu stresu v těle.

Přijdou ti tyto rady přínosné? Máš pocit, že se podle některých řídíš? Co je pro tebe a tvůj zdravý životní styl důležité? Poděl se s námi o své zkušenosti.

Napsat komentář