7 cviků ve vodě na zpevnění celého těla

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Už tě omrzelo cvičení v posilovně a chceš vyzkoušet něco nového? Zkus následující výčet cviků ve vodě, které tě zaručeně budou bavit a navíc ti přinesou větší efekt než cvičení doma.

Proč je cvičení ve vodě tak účinné?

Voda perfektně nadnáší a tím pádem nezatěžuješ své klouby, takže ze zdravotního hlediska je cvičení ve vodě tou nejlepší volbou. Nejen, že si zpevníš celé tělo, ale také zapojíš všechny svaly, o kterých nemáš ani ponětí. Zlepší se ti rovnováha, obratnost a síla svalů. Cvičení ve vodě je nejlepším pomocníkem proti celulitidě. Za všechny tyto klady může efektivní odpor vody.

Pár rad pro začátek

Cvičit můžeš v bazénu, u moře či jezera. K něterým cvikům můžeš využít nějaké pomůcky, my ti však zmíníme pouze cviky, ke kterým ti vystačí plavky a odhodlání. Než začneš cvičit, rozplav se tak na 5 minut.

1) Běh ve vodě

Ve vodě napodobuj klasický běh. Musíš být však v kontaktu se dnem. Cvič přibližně 5 minut, pak si dej odpočinek. Běhat můžeš v bazénu na jednom místě nebo po mělkém břehu.

2) Předkopávání, zakopávání

Tímto cvikem posílíš stehna a podpoříš balanc. Postav se na jednu nohu a druhou pokrč. Postupně střídej pokrčení a předkopávej či zakopávej. Díky zmíněnému odporu vody bude tento cvik těžší než na souši, za to více účinný. Na každou nohu cvik prováděj přibližně 15 krát.

3) Výskok s tlesknutím

Cvik je zaměřen na posílení ramen a dolních končetin. Postav se rovně a se skrčením tleskni rukama pod nohama. Po té se vrať do původní polohy. Cvik můžeš opakovat jak dlouho uznáš za vhodné a bude tě bavit. Pozor na kluzké dno bazénu.

4) Rotace trupu

Pokrč si nohy do široka v rozkročení a ruce upaž. Záhy začni rotovat v trupu. Rotaci prováděj přibližně 3 minuty, díky odporu vody posílíš spousty svalů. Můžeš zkusit i protilehlou rotaci, kdy zapojíš do rotování i nohy, které budeš otáčet opačným směrem než  ruce.

5) Vyrýsované bicepsy

Postav se do mírného pokrčení. Lokty měj u těla a ruce v úhlu 90 stupňů. Dlaně měj směrem vzhůru a napodobuj pohyb zvedání činek. Opakuj 25 krát. Pro lepší účinek si vem na pomoc speciální činky do vody, pokud je máš k dispozici.

6) Dřepy ve vodě

Tak jak si zvyklá provádět dřepy doma, například pokud cvičíš dle 30 denní výzvy, tak dřepy prováděj ve vodě. Nebudeš tolik zatěžovat svoje kolena a zpevníš tak stehna a zadeček.

7) Zapojení celého těla

Doplav si někam do hloubky, kde nebudeš dosahovat na dno. V hloubce napodobuj jízdu na kole. Drž si hlavu nad hladinou a napočítej do šedesáti. Dej si oddych a začni znova, cvik takhle opakuj přibližně 10 krát.

Ve vodě můžeš cvičit i další podobné cviky, které si zvyklá cvičit doma. Můžeš zapojit i své kamarády a vytáhnout je do bazénu nebo zajít na některá cvičení ve vodě ve tvém městě. Aqua aerobic, aqua jogging, aqua spinning, aqua kixkobx nebo aqua dance a další. Tolik mnoho cvičení můžeš vyzkoušet ve vodě, uvidíš, že tě to začne bavit.

Podívej se na instruktážní video z Youtube.

Už jsi vyzkoušela některé z výše popsaných cviků nebo cvičících programů?

Napsat komentář