6 tipů jak na generální úklid

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Určitě sis při úklidu jednou řekla – to nevyhodím, bude se mi to ještě hodit. Ale pak se z tvého domova stává hotové skladiště nepotřebných věcí. Máme pro tebe tipy na jaké oblasti a kam se zaměřit.

1) Začni kosmetikou

Prošlé šminky, rozbité šminky a nepoužívané šminky. Všechno patří do koše. Nech si jen svá oblíbená a ty co nepoužíváš daruj dětem na hraní.

2) Oblečení

Každý si schovává své oblíbené, vytahané oblečení jako vzpomínku na minulost. Avšak co už jsi nenosila přes rok, raději vyřaď. Můžeš ho darovat na charitu nebo prodat na . Ve tvém okolí objevíš i kontejner na oblečení a boty. Jak si perfektně uspořádat svoji skříň se můžeš dočíst .

Ach ty ponožky

To není možné, ta pračka snad ty ponožky žere! Tak tohle snad řekla každá z nás. Ponožky, které nemají svého druha po čase vyhoď nebo jej použij jako prachovku. I když zákonem schválnosti je, že se ta druhá ponožka po času někde objeví.

3) Knížky a přebytečné papíry

Knížky od hlavy až k patě. Pokud je to tvůj případ, vyhraď si čas na jejich třídění. Nečtivé daruj do knihovny nebo antikvariátu. To samé proveď u papírů, nepotřebné vyhoď a důležité založ na místo, kam se budeš vracet. Papíry a časopisy můžeš darovat do sběru.

4) Tužky, pera, firxy…

Taky se ti stalo, že máš u sebe milion propisek a ani jedna nepíše? Tak začni s tříděním a vyhoď je do koše.

5) Elekronika na nic

Stále si doma schováváš svůj první mobil z nostalgie? Stejně ho už nikdy nenastartuješ, tak ho odnes do kontejneru na elektroniku a rozluč se s ním. To samé platí u kabelů, nabíječek a nefunkčních baterek.

6) Prošlé suroviny a zbytečnosti v domě

Nakoukni do ledničky a špajzu. Projdi všechny data spotřeby a co je prošlé, šup do koše. Prošelé léky vrať samozřejmě do lékárny. Nezapomeň na garáž, kde se taky skrývají poklady, které se budou vyjímat na smetišti.

I když úklid nemáš ráda stejně jako já, pusť si k tomu pěknou hudbu a užij si to. Můžeš zapojit kamarádku a navzájem si vyzkoušet staré oblečení. Zaručeně se u toho pobavíš.

Už si se vrhla na svůj první jarní úklid? A u jakého tipu si našla nejvíc zbytečností?

Napsat komentář