5 tipů jak se zbavit mateřských kil trvale

Naposledy aktualizováno 2.2.2018

Při porodu jsi přibrala kila, která tě stále trápí a nemůžeš se jich zbavit?  Nech se inspirovat zajímavými a účinnými cviky. Už v dřívějším článku jsme tě informovali o tom, jak správně cvičit, a především, jak se správně po porodu stravovat. Nyní bychom ti rády podrobněji popsaly to nejlepší, co bys pro své tělo mohla udělat.

Cítit a připadat si zdravě a sebevědomě by chtěla každá z nás. Přidat k životu nějaký ten pohyb není na škodu. Nejde jen o to, že zhubneš, a budeš si připadat dobře po fyzické stránce, ale pozitivně to ovlivní i tvou psychiku. Daleko lépe se vyrovnáš se stresem, posílíš paměť a dodáš si energii. Ať už jsi manažerka, nebo maminka na plný úvazek, každá z nás se chce cítit dobře a přitažlivě pro své okolí.

Najdi si čas pouze na sebe

Udělat si někdy čas jen sama pro sebe, po tom touží každá žena, a obzvlášť matka na plný úvazek. Říkáš si, že to není možné, ale věř, že není nic lepšího, než si vyhradit aspoň kousek dne pro svou vlastní maličkost. Přečti si následujících pět tipů, a inspiruj se. Udělej si chvíli čas pro sebe, zacvič si, vybij ze sebe negativní energii. Uvidíš, že se to projeví na tvé postavě i psychice, a brzy se budeš cítit daleko lépe.

zdroj: kafe.cz
zdroj: zeny.e15.cz

1. Vyber si cvičení, které tě bude bavit

Každá aktivita tě nemusí oslovit. Vyber si něco, na co se budeš vyloženě těšit. Pokud nejsi fanda do posilovny, činek a běžeckého pásu, vyber si tanec, jógu, nebo cokoliv jiného, co tě opravdu naplní.

2. Své rozhodnutí sděl rodině

Možná si říkáš, že je to divné. Ale je to základ! Řekni to svému muži, mamince, babičce, chůvě, nebo komukoliv, kdo je ti na blízku. Nic ti nesmí bránit, a tak si už dopředu zařiď hlídání. Cvičení zruš jen opravdu v nejnutnějším případě. Vezmi si to jako závazek a dodrž ho. Nesnaž se být neustále u telefonu a kontrolovat své blízké.

3. Do cvičení zapoj děti

I hlídání dítěte může být problém. To chápeme. Ale ani to není vhodná výmluva, pokud se ti nechce začít cvičit. Dnes už existuje mnoho kurzů, během kterých se můžeš protáhnout a užít si srandu i se svým dítětem. Pokud takový typ cvičení v okolí nemáš, věř, že i fitness centra mají většinou dětský koutek. Další záminky už hledat nemusíš.

4. Nikdy se nevzdávej

5. Cvič každý den

Máš své denní povinnosti. To je jasné. Posilovna každý den nepřichází v úvahu. Alespoň 10 minut denně je lepší, než žádný pohyb. Zacvič si u oblíbeného seriálu, během vaření, během uklízení, na procházce s kočárkem. Cvičit se dá kdykoliv a kdekoliv. Hlavně si nehledej záminky a nevymlouvej se. Takhle se kil nikdy nezbavíš. Začni hned teď.

Připadají ti tyto rady užitečné? Začneš pravidelně cvičit, nebo i tak máš pocit, že ti něco  brání?

Napsat komentář