1.díl – Cvič doma s overballem!

Trápí tě v poslední době nepříjemné bolesti zad? Tak stačí vzít overball do ruky a procvičit si pár cviků. V prvním díle si popíšeme tři cviky, které můžeš provádět doma na podložce.

Jelikož jsem také v poslední době převážně seděla a bolest zad mě zastihla, rozhodla jsem se ty to cviky vyzkoušet a popsat ti je z mého pohledu.

K čemu je overball užitečný?

Cvičení s overballem ti pomůže zlepšit držení těla a zpevnit ochabující břišní a zádové svaly. Navíc není overball nijak finančně náročný. Jeho cena se pohybuje kolem 100 Kč. Já jsem ho například zakoupila za tuto cenu v Inter sportu.

Overball je malý míček o průměru 24 cm. Dá se jednoduše nafouknout a vyfouknout. Ani se nemusíš bát jeho protržení, jelikož je dělaný z velmi kvalitního odolného materiálu.

1

Cvik 1 – posílení prsních svalů

Sedni si na pohodlnou podložku či kobereček do tureckého sedu. Uchop overball do obou rukou, měl by být zhruba tak z půlky nafouknutý. Lokty měj ze široka a s výdechem míček stlačuj. Overball by měl být v rovině prsou. Tento cvik opakuj 8 krát.

Výhodou tohoto cviku je, že ho můžeš provádět a přitom se dívat na televizi. Já jsem ho zkoušela několikrát po dobu jednoho týdne. Po pár dnech jsem ho opakovala víckrát než 8 krát, takže doporučuji cvik opakovat dle vašich možností.

Cvik 2 – zpevnění bříška

Sedni si na podložku a měj nohy pokrčené v kolenou. Paže natáhni před sebe, tak aby se dotýkali kolenou. Pod bedra si vlož z poloviny nafouknutý overball. S výdechm tlač do míčku zády a vydrž tak pět vteřin. S nádechem povolit. Tento cvik opakuj 8 krát.

Stejně jako u předchozího cviku se u něj můžeš dívat na televizi a sledovat oblíbené seriály. Když jsem cvik zkoušela, občas mi overball utíkal a musela jsem si ho přidržovat. Jinak jsem postupem času cvik opakovala vícekrát, než se doporučuje.

Cvik 3 – zaostřeno na záda

Polož se čelem dolů na podložku. Měj čelo opřené o zem. Overball si chyť před sebou a měj natažené paže. S výdechem se snaž míček stlačovat. Opět opakujeme 8 krát.

U tohohle cviku jsem měla asi největší problémy ze začátku a bylo cítit, že jsou záda opravdu ztuhlá. Napoprvé to šlo ztěžka, ale po pár dnech jsem cítila uvolnění v zádových svalech a cvik se mi prováděl bez jakýchkoli potíží.

S overballem se dá provádět mnoho dalších  cviků. Trošku náročnější cviky můžeš shlédnout ve  videu Hanky Kynychové.

V příštím díle se můžeš těšit na pokračování cviků s overballem, akorát se zaměříme na cviky vhodné do kanceláře. Vyzkoušela jsi někdy cvičit s ovarballem?

Napsat komentář