Zbav se bolesti hlavy bez léků

Bolest hlavy je dobře známá snad každému. Někteří z nás čekají, než to samo přejde a někteří hned sahají po lécích, které bolest utlumí. Vyzkoušej však tu třetí možnost. Zbav se bolestí hlavy bez chemikálií pomocí běžně dostupných potravin.

Pokud migrénami trpíš často, znáš potraviny, které ti bolest hlavy způsobují. Nelze však vyjmenovat potraviny, které můžeme označit za spouštěče migrény, protože je to velmi individuální. Obecně se ale dá řici, že bolesti hlavy způsobuje nepravidelné strávování, kdy dochází k poklesu hladiny cukru v krvi a špatný pitný režim.

Před bolestmi hlavy nás může ochrátit kofein, ovšem jen malé množství, dále zvýšený přísun ovoce a zeleniny, zejména pak vitaminů B a C, neslazené nápoje, kvalitní strava, dostatečný spánek, omezení alkoholu a cigaret a také dostatečný pohyb. Nyní si však ukážeme TOP pomocníky při bolestech hlavy.

headache-1413980-mŠpenát

Ten obsahuje velké množství riboflavinu, který funguje jako prevence proti migréně.

Tučné ryby

Losos, tuňák, makrely či sardinky jsou bohaté na omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které mají protizánětlivé vlastnosti a pomáhají při chronických bolestech hlavy. Snižují navíc riziko vzniku kardiovaskulárních chorob a podporují správnou činnost mozku. Omega 3 mastné kyseliny najdeš i v semínkách.

Vodní meloun

Častým důvodem bolesti hlavy je dehydratace, takže pokud tě rozbolí hlava, okamžitě se napij vody. Pitný režim samozřejmě dodržuj po celý den a ne až když tě začne bolet hlava. Při bolestech hlavy ale pomůže i vodní meloun nebo okurka, protože obsahují velké množství vody. Vodní meloun navíc obsahuje důležité minerály a to hořčík a draslík.

Brambory

Za bolestí hlavy často stojí nedostatek draslíku. Asi všichni ví, že vysoký obsah draslíku obsahuje banán. Věděla jsi ale, že taková středně velká pečená brambora se slupkou obsahuje dvakrát více draslíku než banán?

Co ty děláš při bolestech hlavy? Sáhneš po lécích nebo si raději pomůžeš nějakou zdravou potravinou?

,,,,,,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *