Rychlé hubnutí nemusí být jen drastické

Každý někdy potřebuje rychle zhubnout, ať už kvůli nějaké příležitosti nebo tradičně do plavek. Otázkou však zůstává co znamená zhubnout rychle. Pokud chcete zhubnout pět kilo za týden, je velmi pravděpodobné, že zhubnuté kilogramy se vám co nejdříve vrátí a často i s úroky. Pokud ale chcete zhubnout jen na krátkou dobu, zpátky nabraná kila vám jistě vadit nebudou. Jestli ale chcete zhubnout dlouhodobě, rychlé diety nejsou nic pro vás. Zdravému a rychlému hubnutí odpovídá maximálně jeden kilogram za týden. Budete tak hubnout zdravě a hlavně budete hubnout tuk.

Jak tedy hubnout rychle a efektivně?

Pravidlem číslo jedna je jíst méně ale častěji. Doporučuje se jíst minimálně pětkrát denně po menších porcích a pít nejméně dva litry neslazených tekutin denně. Zkuste do svého jídelníčku také zařadit dostatek zeleniny. Zeleninu můžete jíst celý den bez omezení, protože je velmi málo kalorická a vašemu tělu jen prospěje. Snažte se vynechávat sladké i slané pochutiny. Vyvarujte se sladkých a hlavně smažených jídel, která jsou pro rychlé hubnutí největším zlem.

Zhlédni tohle motivační video. Zhubnout se dá opravdu mnoho kilogramů, když se chce.

Drastické diety

Existuje i několik drastických diet, které veskrze drží modelky, které potřebují rychle zhubnout na nějakou přehlídku nebo focení. Tyto diety ale nejsou vůbec účinné a spíše našemu tělu škodí. Tady jsou některé z nich:

Tukožroutská dieta je založena na každodenním pojídání polévek, které se jí po dobu sedmi dnů. Tato dieta je sice účinná, ale naprosto nesmyslná. Jediné co vám zaručí, je nadýmání, a to, že tuky ve vašem těle zůstanou a svalová hmota se ztratí.

Ovocná dieta je založena na tom, že by měl být váš jídelníček složen z 75% z ovoce. Tato dieta sice funguje, ale po dlouhodobém držení vašemu tělu začnou chybět důležité látky, které by normálně získávalo z jiných potravin.
Existuje ještě několik dalších drastických diet, které ale nejsou už vůbec doporučovány. Některé z nich radí nejíst vůbec a pít jen speciálně upravené nápoje, dále existuje jen mléčná dieta, nebo dieta založená na tom, že svou chuť zaháníte spaním.

Co ještě funguje na rychlé hubnutí?

Pokud chcete hubnout nadprůměrně rychle, měli byste do svého každodenního snažení zařadit také sport. Zacvičte si každý den nějaké své oblíbené cviky a zkuste vyměnit své auto a městskou dopravu za kolo, nebo kolečkové brusle.

,

banner-300x250-e

banner-300x250-e