Rozhovor s Marikou Janečkovou z 30ti denní výzvy

Dnešní článek bude speciálním rozhovorem s Marikou Janečkovou, tvůrkyní 30ti denní výzvy. Píšeme si spolu už dlouho prostřednictvím našich facebookových účtů. Z naší konverzace tedy vznikl tento rozhovor. Koncept 30ti denní výzvy je mi velmi blízký, jak už sis mohla přečíst v jednom z minulých článků, sama jsem jí cvičila. Tento druh cvičení je v poslední době hodně populární, a tak mě zajímalo, jak na něj vlastně Marika přišla, jak výzvu sestavuje, nebo co plánuje do budoucna.


Vymyslela si 30ti denní výzvu sama, nebo si se inspirovala v zahraničí?

Tak ono to vůbec nebylo nijak plánované. Vrátila jsem se z Ameriky, kde jsem za měsíc přibrala neuvěřitelných 7kg, což bylo na mé postavě hodně znát. Řekla jsem si tedy, že budu měsíc jen cvičit, zlepším stravu a dám do toho všechno. A jen tak vyloženě z legrace jsem dala svou výzvu na FB. V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, co všechno mi výzva přinese do budoucna. Už před tím tu prý bylo podobných výzev milion, já se ale o to vůbec nezajímala, takže pro mě to bylo spíš něco jako napsat si plán. Já si totiž píšu plány i na to, co budu dělat zítra. Teď jsem to začala psát i přítelovi a nemá z toho radost! Prý jsem se minula povoláním. 😀

Čím si vysvětluješ obrovský zájem, který výzvy mají?

Přístupem. Já jsem opravdu chtěla, aby se mnou lidi cvičili. A taky to, že mám kolem sebe super tým, jsme všichni kámoši, občas se sejdem na čaj nebo víno a říkáme si co a jak dál. Prostě je to super pohoda, moc nás to baví a to je dobrý základ k tomu, aby to bavilo i naše fanoušky.

zdroj: Mariky osobní galerie na FB
zdroj: Mariky osobní galerie na FB

A podle čeho výzvu sestavuješ? Zkoušíš nejprve plány na sobě?

Ano, jsou to vždy cviky, které mám odzkoušené na sobě. Hlavně proto mi začal pomáhat Marťas (Mariky přítel), což je super fitness trenér. Tak můžeme rozšířit výzvu i více pro muže a fungovat opět z vlastních zkušeností.

Jaká je odezva od mužů? Předpokládám, že se stále výzvě věnují především ženy. Nebo už je muži dohánějí?

Je jich méně, ale za to mají super výsledky. A když nám pošlou foto své proměny, alespoň mají holky na co koukat. 🙂

Dívala jsem se, že chodí hodně fotek PŘED cvičením a PO něm. Ty rozdíly jsou opravdu znát. Dá se opravdu zhubnout jen s výzvou, nebo se musí dodržovat i jídelníček?

Výzva mimo jiné obsahuje i album Důležitůstky, kde jsou zásady správného stravování. Není to o nějaké dietě, spíš o dodržování jednoduchých pravidel. Ale ono to jde se cvičením ruku v ruce.

Setkala si se nějakými dechberoucími příběhy od lidí, kteří díky tvému programu zhubli?

Ano, ty příběhy jsou neuvěřitelné a moc hezké, lidi píší, že se jim změnil život, že jsme jejich droga, že jsme jediní, kdo je zvedl ze židle a tak podobně . Kritiky ohledně výsledků je hodně málo.

Plánuješ nějaké speciální výzvy nebo akce do budoucna?

Nejnovější výzva se jmenuje Pružná a pevná a vznikla ve spolupráci s pole dance studiem Poletime. A dále výzva Detox s chutí. V nejbližší době můžete očekávat výzvu Začínám cvičit. Potom Zpevňujeme na balónech. A určitě bude i výzva se sacharidovými vlnami, což je super způsob hubnutí, kterým jsem já své tělo nastartovala v začátcích mého hubnutí a Marťas si vlní právě teď, a to kvůli kulturistické soutěži. Nápadů je dost, teď už na tom jen pořádně zamakat.

Podívej se na video o programu Hubneme s detoxem.

Proč je výzva zrovna na 30 dní?

Je 30ti denní výzva tvým jediným zaměstnáním, nebo spíš přivýdělkem ke skutečné práci?

Stále pracuji jako vizážistka-maskérka, je mi líto, že už se tomu nevěnuji tolik co dříve, protože jsem v tom opravdu dobrá 😉 trochu samolibé, pardón. V nejbližší době bych chtěla vést pár hodin skupinovek. Peníze co máme za výzvy bereme zatím spíš jako příspěvek k tomu, abychom se mohli rozvíjet.

zdroj: Mariky osobní archiv na FB
zdroj: Mariky osobní archiv na FB

Kolik lidí s tebou vlastně spolupracuje a vytváří 30ti denní výzvu?

Pravá ruka Patricie, výživová poradkyně Péťa, Alenka, která nám pomáhá odpovídat na dotazy, Webař Pája, grafička Martinka a můj miláček fitness trenér Marťas.

Kdo dává hlavní podněty a nápady na cviky? Radí ti hodně tvůj přítel fitness trenér?

Výzva nás vlastně dala dohromady, no je skutečně kouzelná, co všechno umí . Já jsem ten kdo chodí s novými nápady, protože těch mám neustále plnou hlavu a Martin pak vymýšlí, jak by se to dalo nejlépe vše provést, protože on má zase spoustu zkušeností. Takže si myslím, že dohromady tvoříme sehranou dvojku.

Ještě k tvé profesi vizážistky, studovala si nějakou kosmetickou školu, nebo máš spíše různé kurzy?

Kosmetickou školu a v jedné soutěži jsem vyhrála velice perspektivní vizážistický kurz, momentálně studuji obor Umělecký maskér.
Jak se ti líbil náš rozhovor s Marikou? Je něco, co by si o ní chtěla ještě vědět?

,,,,

banner-300x250-e

banner-300x250-e