Přehled pomůcek a strojů na hubnutí

Snažíte se zhubnout a chcete si dopomoci nějakým přístrojem?

V českých domácnostech jsou hodně oblíbené rotopedy, ale jsou tu i další stroje na hubnutí.

Přečtěte si, které přístroje vám pomohou a které naopak uškodí.

Vibrostation

Díky Vibrostation procvičíte celé tělo a všechny svaly. Není vhodný jen pro obézní lidi, ale slouží pro zpevnění celého těla. Stačí každý den cvičit 30 minut a výsledky se dostaví. Cvičení je tak intenzivní, že za půl hodinky cvičení spálíte stejně jako za 1 hodinu v posilovně. Jak cvičení funguje? Cvičení je založeno na principu trojrozměrné vibrační technologie, kdy vibrace jsou přenášeny do celého těla. Cvičíte nejčastěji ve stoje na vibrační plošině. Spolu s instruktorem se můžete zaměřit na problematické partie. Cvičením se tolik nezapotíte. Jedna lekce stojí okolo 100 Kč, jinak samotný stroj můžete zakoupit od 10 000 Kč výše. Existuje široká škála podobných strojů jako je Vibrostation například Power plate je hodně podobný.

Podívejte se na detailní instruktáž, jak se dá s Vibrostation cvičit.

Vibroaction

Pokud nechcete aby vám celé tělo vibrovalo, vyzkoušejte vibrační pás Viboraction. Masíruje vždy část těla, kterou chcete. Rozbíjí tukovou tkáň, která se hromadí pod kůží. Je účinný na celulitidu. Chce to správně dodržovat pitný režim a zvolit si další doplňkový sport. Pás se napájí pomocí elektřiny. Můžete si nastavit režim cvičení a úroveň intenzity. Zpevní se vám svaly, hýždě, břicho a boky. Cena se pohybuje okolo 500 Kč až 1 500 Kč. Podle recenzí je vhodný spíše na masáž než na hubnutí. Dávejte pozor při aplikaci na svoji pokožku. Při nákupu dbejte na kvalitního prodejce. Existuje i celá řada podobných vibračních pásů.


Rotoped

Rotoped je vhodný do každé domácnosti, pokud tedy nestojí v koutě jako věšák na prádlo. Ideální je cvičit 3x – 5x týdně po dobu 30 minut. Rotoped je ideální na zimu, kdy právě nemůžete jezdit na kole venku. Před začátkem si rotoped správně nastavte, aby vás neboleli záda a pořádně se rozcvičte. V první fázi začínejte s menší zátěží. Po pěti minutách zatížení zvyšujte. Během cvičení si hlídejte svoji tepovou frekvenci. Cvičení na rotopedu je pouze aerobní, takže je vhodný jako doplněk k jinému cvičení. Cena rotopedů záleží na kvalitě. Zde platí pravidlo, čím dražší, tím kvalitnější.

Spinning

Spinning je náročnější obdoba cvičení na rotopedu. Rozdíl je v tom, že se cvičí ve skupině pod dohledem instruktora. I kolo pro spinning je odlišné než klasický rotoped. Spinning opět patří mezi aerobní cvičení. Cvičení na spinningu pomáhá spalovat tuky a přitom se nezatěžují klouby. Jezdí se v určitých časových intervalech a mezi tím se střídají roviny, kopce, sprint či kliky. Záleží na instrukotorovi. Na spinning si určitě nezapomeňte vzít cyklistické kalhoty, hodně pití, ručník, pevné boty a vhodné tričko. Kolo na spinning stojí okolo 30 000 Kč.

Běžecký pás

Hubnutí na běžícím pásu je opět pouze doplňkové cvičení. Běžící pás může sloužit jako rozehřátí před začátkem cvičení nebo jako trénink na venkovní běhání. Před začátkem se rozvičte a začněte pomalou svižnou chůzí. Aby cvičení bylo efektivní cvičte 30 minut 3x – 5x týdně. Cvičení na běžeckém pásu zlepší krevní tlak, oběh a má relaxační účinky. Běžící pás si můžete koupit domů. Klasický pás  vhodný do domácnosti stojí okolo 10 000 Kč. Naopak cena profi pásu se pohybuje okolo 200 000Kč.

Orbitrek

Orbitrek neboli eliptický trenažer je kombinací rotopedu a běžícího pásu. Pohyb připomíná rychlou chůzi. Na rozdíl od rotopedu posilujete i ruce. Spalují se vám tuky, posilujete svaly a tvarujete celé tělo. Během cvičení můžete sledovat televizi. Cvičit byste měli každý den zhruba 1 hodinu. Každý si může nastavit vlastní zátěž. Podle recenzí si zákazníci stěžují na hlučnost a kvalitu materiálu. Cena se pohybuje okolo 3 000 Kč.

Podívejte se na video, jak se na něm dá cvičit.

Stepper

Stimuluje pohyb při chůzi do schodů. Je mnohem šetrnější ke kloubům. Jaký stepper vybrat? Je jich opravdu velká škála. Existuje ministepr nebo stepper se stojanem. Záleží kolik chcete investovat. Cena se pohybuje od 1 000 Kč a výš. Cvičením si zpevníte partie nohou, hýždí a boků. Výšku kroku si můžete nastavit sami. Cvičení na stepperu je opět aerobní, takže stále sledujeme tepovou frekvenci.

Samotné přístroje problém s nadváhou nevyřeší. Opět budete muset upravit svůj jídelníček. Dávejte pozor na růst svalové hmoty než na úbytek tuků. Záleží na vás, jestli chcete investovat do přístroje nebo si jít zaběhat na čerstvý vzduch či vyšlápnout schody do 3. patra.

Cvičíte na nějakém stroji i vy? Pochlubte se nám v komentářích.

,,,,,,,

banner-300x250-e

banner-300x250-e