Nejbláznivější diety, tak tohle nezkoušejte!

Mysleli jste si, že diety, kde máte zakázanou čokoládu, nebo můžete jíst pouze menší porce, jsou bláznivé a k nevydržení? Tak to jste neslyšeli o těchto. Připravili jsme pro vás 10 nejděsivějších diet.

Cigaretová dieta

Kuřáci jistě vědí, jak může cigareta (nebo dokonce jen cigaretový kouř) člověka uspokojit. Na tomto principu byla založena tato dieta. Cigareta váš mozek nejen uspokojí, ale také u několika lidí potlačí chuť k jídlu. Proto si lidé, kteří se do této diety pustili, jdou místo jídla zakouřit. Úbytek váhy je sice zaručený, ale lidé asi pozapomněli, jaké nemoci je mohou potkat.

Tasemnicová dieta

Tasemnice je živočich, pro kterého je typické parazitování. Pokud ho sníme (například v hovězím mase), staneme se jeho hostitelem a on nám odebírá živiny. To se líbilo lidem, kteří chtěli bez námahy zhubnout. Tasemnice polykali naschvál, a když už byli se svojí váhou spokojeni, vzali si pilulku na usmrcení tohoto parazita. Ten ale může dorůst do gigantických rozměrů a z těla se ho těžko zbavíme.

Polykání rybiček

Pokud nechcete polykat tasemnici, máme tu alternativu. Můžete spolknout pár rybek. V některých státech je sice tradice spolknout jednou za rok rybičku, což nejspíš neuškodí. Ale jelikož můžou obsahovat mnoho parazitů, tato dieta se také nedoporučuje.

Spací dieta

Tato dieta se sice na první pohled nezdá nebezpečná, spánek je přeci zdravý, ale co když je ho až příliš? Příznivci této diety spolykají prášky na spaní a uspí se na několik dní. Tím nedostávají žádné živiny, což je pro ně ideální způsob jak zhubnout. Bohužel je i tato dieta nezdravá, a to nejen kvůli práškům, které spolykáte, ale vaše tělo živiny potřebuje, takže nemůžete pár dní jen tak vynechat.

HCG dieta

Dietní plán vytvořený pro tuto dietu říká, že máte denně sníst pouze 500 kalorií a vpíchnout si hormon hCG, který vás zbaví chutě k jídlu. Při této dietě budete hladovět (i když to nebudete pociťovat) a váš metabolismus bude nevyvážený.

Dětská strava

Slavný trenér celebrit vymyslel tuto dietu, která dovoluje jíst 14 skleniček přesnídávek denně a jako bonus si můžete dát večeři pro dospělé. Ač se tato dieta nezdá, pro dospělé není vhodná. Děti potřebují jiné živiny než dospělí, takže se může projevit nedostatek důležitých živin.

Zelná polévka

Co byste řekli na to, dát si každý den jako hlavní chod zelnou polévku? K tomu si můžete přidat banány, nějaké maso, nebo nízkotučné mléko. To však záleží na dni. Už asi ani nemá cenu říkat, že tato dieta je úplně nesmyslná a opět vám budou chybět živiny.

Vatová dieta

Jedna z nejhorších diet je asi právě takhle. Před jídlem sníte kus vaty, což vám zaplní žaludek a vám pak bude stačit jen několik soust, takže neztloustnete (ba naopak). Ti radikálnější už nejedí žádné jídlo a vatu si jen máčí do džusu nebo něčeho s vysokým obsahem cukru, aby měli alespoň nějakou energii. Tato dieta vás dovede nejen k podvýživě, ale také k poškození orgánů.

Přežvykování

Jak již z názvu vyplývá, jídlo si vložíte do úst, chvíli žvýkáte a poté jídlo vyplivnete, takže nemáte šanci ztloustnout. A co víc, mozek si bude myslet, že jste jedli, takže nebudete mít potřebu zas chvíli hledat, co byste si dali. S touto dietou byste však také daleko nedošli.

Kyslíková dieta

V této dietě také nic nejíte, ale už se nesnažíte ničím klamat mozek. Vy totiž věříte, že vzduch a sluneční energie vám stačí. Možná, že je tato dieta spíše životním stylem a ne snahou zhubnout, ale každopádně je extrémně nebezpečná a už kvůli ní umřelo několik lidí.

,,

One comment on “Nejbláznivější diety, tak tohle nezkoušejte!”

  1. […] mnoha dietách jsem už na Odtučnit psali, takže si můžete přečíst například o nejbláznivějších dietách, které by jste radši neměli zkoušet, dále o dietě, kterou drží Kate Middleton, baby […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *