Nápoje na hubnutí – 4.díl Kombucha

Kombucha, nápoj vyráběný z oslazeného čaje a kombuchové kultury, překvapí zejména díky mnoha příznivým účinkům na vaše zdraví.

Symbióza kvasinkových a bakteriálních kultur se vyznačuje například obsahem vitamínů B1, B2, B3, B6, B12, a C a dalších prospěšných látek, které pomáhají detoxikovat lidský organismus.

Nápoj pomáhá bojovat proti civilizačním chorobám, například reguluje krevní tlak nebo slouží jako prevence proti rakovině a dokáže i zlepšovat její průběh. Posiluje imunitní systém, působí proti dně, hemeroidům, revmatismu a artróze. Ženám trpícím problémy s menstruačním cyklem je pomáhá odstraňovat a zmenšuje i menstruační bolesti. A účinků na naše zdraví má kombucha ještě celou řadu!

Kombucha a hubnutí

Tento léčivý čaj příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru a reguluje trávení. Používá se tedy i v rámci boji proti nadváze. Pokud chcete pomocí kombuchy hubnout, pijte zhruba 2 dcl každé ráno nalačno.

Jak a kde kombuchu sehnat

Kombuchu můžete zakoupit již hotovou v PET láhvích dnes již téměř v každém super nebo hypermarketu. Cena láhve o velikosti 1,5 litru v takovémto obchodě činí zhruba 70 Kč. Pokud se nebojíte a chcete ušetřit, nápoj si můžete doma vyrobit samy a to dvěma způsoby. Buď zakoupíte na internetu, nejčastěji přes inzerát, již zmiňovanou kombuchovou kulturu  nebo, a to je ten bezpečnější způsob, zakoupíte v lepších lékárnách sadu na výrobu kombuchy. Cena takové sady se pohybuje okolo 150 Kč a vyrobíte s ní až 200 litrů tohoto léčivého nápoje. Pokud chcete kombuchu pouze ochutnat, než se pustíte do její výroby, můžete tak učinit například v restauraci Špalda (http://www.spalda.cz/) v Pardubicích.

,

banner-300x250-e

banner-300x250-e