Nápoje na hubnutí – 2. díl Káva

Ani odborníci se často neshodují, zda jsou účinky kávy na lidský organismus pozitivní či negativní. Káva, podobně jako čaj, obsahuje kofein. Ten má povzbuzující účinky na nervový systém a na rozdíl od čaje se účinky dostavují rychleji, jsou výraznější, ale na druhou stranu trvají kratší dobu. Účinky kofeinu zpomaluje smetana či mléko přidané do kávy. Navíc pití kávy se smetanou se rozhodně nehodí při redukční dietě kvůli vysokému obsahu tuku. Káva ale není jen kofein. Veškeré důležité informace se dozvíte na internetových stránkách Institutu kávy.

Zelená káva boduje!

Po povědomí lidí se postupně dostává i zelená káva. Zelená káva je vlastně neupražená černá káva. Zelená káva se prodává ze dvou důvodů. Zelenou kávu si můžete doma upražit samy a tím získáte přehled nad její čerstvostí, kvalitou a chutí, kterou ztrácí upražená káva mnohem rychleji, než zelená, ještě neupražená zrna. Druhým důvodem pro její zakoupení jsou údajné pozitivní účinky na hubnutí. Zelená káva určená na hubnutí se prodává většinou v instantní podobě spolu s houbou Ling Zhi, v Japonsku a Číně často nazývané božskou houbou nesmrtelnosti.

Distributoři zelené kávy na hubnutí slibují zejména snížení chuti k jídlu, stimulaci metabolismu nebo více energie. Proč je zelená káva tak blahodárná? Obsahuje fenoly, které působí pozitivně na srdce a krevní oběh. Najít je můžete například i v červeném vínu. Jedna z nejvýznamnějších fenolových kyselin se nazývá kyselina chlorogenová a oproti kávě černé, kde najdeme asi 3 až 6% této kyseliny, zelená káva s Ling Zhi obsahuje dokonce 39% chlorogenové kyseliny. Zelená káva má i silné antioxidační účinky. Například za zelenou kávu CoffeeSLENDER (21 porcí) zaplatíte okolo 350 Kč.

,,,

One comment on “Nápoje na hubnutí – 2. díl Káva”

  1. […] Jistě si se už setkala mnoha články, které pojednávají o tom, zda pít či nepít kávu při hubnutí. Káva totiž na jednu stranu zmírňuje chuť k jídlu a po ránu dokáže nastartovat metabolismus a spalování, ale na druhou stranu nadměrné pití kávy může organismus zatěžovat. V tomto článku se dozvíš, jak pít kávu, aby ti při hubnutí byla pomocníkem. Přečti si v jednom z našich minulých článků více informací o zelené kávě! […]

Comments are closed.