Meditace a hubnutí

Myslíte si, že takovou věcí jako je meditace, nelze zhubnout? To je ovšem omyl, protože i meditace může vašemu tělu určitým způsobem dopomoci k vytoužené váze.

Každý člověk se rodí s úplně jinou životní energií, která se ale dále může rozvíjet a měnit. Své duševní rozpoložení pak můžeme využít i pro takový problém, jakým je hubnutí.

Jak to funguje?

Stejně jako naše tělesná rovnováha, i ta duševní by měla být v naprosté pohodě, pokud se snažíme zhubnout. Průběžně bychom tedy měli naši “duši” vyživovat a obohacovat energií, aby v pohodě opravdu byla. Sice je pro nás něčím nehmotným, ale stejně jako vzduch, i tuto abstraktní energii k životu nutně potřebujeme. Tato energie nám totiž dodává sílu žít a protloukat se všemi možnými problémy. Pro posílení duševní harmonie existuje mnoho různých cest, a jednou z nich je i meditace.

Hubnutí není záležitostí jen našeho rozumu, ale jedná se zde především o naše pocity a nálady. Pokud totiž z nějakého důvodu dostaneme špatnou náladu, jsme schopni sníst cokoliv, dieta nedieta. Při hubnutí je tedy důležité nepodléhat takovým náladám a udržet si chladnou hlavu.

Skutečných výsledků dosáhnete jen v tom případě, když budete mít kolem sebe psychickou pohodu. Velkou sílu můžete čerpat nejen z vašich bližních, ale i ze své energické cvičitelky aerobiku, nebo dalších lidí, kteří se rozhodli také hubnout.

Jak probíhá samotná meditace?

Pro meditování, a udržení si své duševní rovnováhy, je vhodné najít si pravidelný čas, kdy budete meditaci provozovat. Neměli byste být nikým rušeni, koncentrovat se a usadit se do pohodlné polohy. Nekřižte ruce ani nohy, mějte zavřené oči, uvolněte se a ruce otočte dlaněmi vzhůru. Obraťte se do svého nitra, uvědomte si, že vámi proudí blahodárná energie a vnímejte, jak se vaše tělo zklidňuje a harmonizuje. Tato síla Vám bude k dispozici i při Vašem hubnutí, dodržování jídelníčku a cvičení. Představte si sám/sama sebe o několik kilo hubenější a nechte se tímto příjemným pocitem hýčkat. I když svou meditaci ukončíte, tyto příjemné pocity budou dále přetrvávat.
,,

banner-300x250-e

banner-300x250-e