Alkohol a hubnutí nejde moc dohromady

Při hubnutí nám odborníci radí, abychom si dávali pozor na spoustu věcí. Například na smažená jídla, na bílé pečivo, máslo, sladké limonády a podobně. Nikdo nás však nikdy neupozorní na to, že bychom se při hubnoucí procedůře měli vyvarovat i alkoholu. Alkoholické nápoje totiž mohou být příčinou neúspěšného držení diet. Pokud si každý den dáte pivo nebo víno, hubnutí vám moc nepůjde. A proč tedy?

Co je na alkoholu škodlivé?

Alkoholické nápoje v sobě ukrývají velké množství energie a napomáhají ukládání tuků v našem těle. Kalorie v alkoholu obsažené nemají žádnou hodnotu, nezasytí nás a ani nezásobují náš metabolismus ničím prospěšným. Každý z nás se při pití alkoholu určitě setkal s velkou chutí k jídlu, která pití takových nápojů doprovází, a která našemu hubnutí také moc neprospěje.  Alkohol tedy obsahuje mnoho kalorií, a někdy dokonce více než mnohá tučná jídla. Nejvíce pomahačů tloustnutí je v tvrdých destilátech a likérech, tedy například v becherovce či ve vaječném koňaku.

Jaký alkohol je nejméně kalorický?

Jedna sklenka vína k večeři vám samozřejmě neuškodí, ale měli by jste dbát na menší množství vína, pokud možno nesladkého a jen jednou za čas. Pokud opravdu chcete zhubnout, ale víte, že se na nějaké oslavě alkoholu nevyhnete, je lepší úplně se vyhýbat tvrdému alkoholu, a místo vína pro jednou zvolit střík.
Jelikož je naše země republikou piva, určitě bychom se o něm měli zmínit. Pivo patří k těm alkoholickým nápojům, které patří mezi středně kalorické, ale svým složením a obsahem cukru také podporuje ukládání tuků.

Malá tabulka kalorií v alkoholu

1 dcl 10° pivo = 130 Kj
Pokud by jste si dali tři půllitry desetistupňového piva, tak byste pro jejich spálení museli alespoň hodinu intenzivně plavat.
1 dcl 12° pivo = 140 Kj
1 dcl bílé víno = 54 až 210 Kj
1 dcl červené víno = 67 až 280 Kj
1 dcl destilátu = 1000 Kj (becherovka a griotka 1200 Kj, vaječný koňak dokonce 1400 Kj)

Snážíme-li se tedy o snížení své hmotnosti, měli bychom na čas alkohol vynechat – alespoň tedy ten tvrdý a s těmi ostatními alkoholickými nápoji by jsme to neměli přehánět.

,

One comment on “Alkohol a hubnutí nejde moc dohromady”

  1. […] překážkou?Ať chceme nebo nebo ne, víno patří mezi alkohol. I když jsme zdůraznili v tomto článku, že při hubnutí by si měla alkohol omezit, jedna sklenička vína se možná stane jedinou […]

Comments are closed.

banner-300x250-e

banner-300x250-e